Stane se tak již popáté v řadě a osmý závod letošní Giant ligy pod záštitou Kolokrámu bude opět dvojzávodem. Po kritériu, které startuje v úterý v 17.30 hodin a v němž se jezdci utkají o prvenství i o body do průběžnéhop pořadí ligy, následuje pro deset nejlepších vložený vylučovací závod. A to o cenu firmy Eltech.

Vítěz Richard Habermann.Vítěz Richard Habermann.Zdroj: GL/Tomáš Tesař

Jak bude vše probíhat?

„Startuje deset cyklistů a v cíli každého z okruhů bude poslední z jezdců na pásce vyloučen. A až zbydou jen tři, zazvoníme jim do finálního kola a ve spurtu se pak utkají o vítězství,“ vysvětluje hlavní organizátor Jan Kotal, který nedávno oslavil padesátiny.

Jan Kotal, hlavní organizátor kritérijní série v Plzni.Jan Kotal, hlavní organizátor kritérijní série v Plzni.Zdroj: GL/Tomáš Tesař

V hlavním závodě se dá očekávat znovu souboj domácí Sparty v čele se suverénním lídrem série Richardem Habermannem se soupeři z Dukly Praha a dalších českých celků.

Velká cena Kolokrámu je vypsána pro juniory, juniorky, ženy, muže Elite a Masters. Cyklistické odpoledne na Rapidu zahájí už v 15.30 závody mládeže pod patronátem Roman Kreuziger Cycling Academy.

Útočník Jakub Lev na snímku vpravo z přípravného zápasu s karlovarskou Energií.
Plzeň jede v přípravě na Kladno. Je třeba máknout, burcuje Lev