Naposledy výhrou v minulém dvanáctém dějství, po níž spurter Sparty a už šestinásobný vítěz prestižního seriálu kritérií znovu přeskočil svého rivala Jana Klaboucha ze sestavy Go! Nutrixxion.

Žlutý dres lídra podpořený aktuálně desetibodovým náskokem bude Nesveda hájit tento týden hned dvakrát.

Dnes v Plzni při Grand Prix Grünsport a poté v neděli při Grand Prix města Česká Lípa.

Třináctý díl kritérijní ligy zahájí v areálu Rapid v plzeňské Doubravce už v 16.30 hodin závody dětské McDonald’s Tour určené žákům a kadetům.
Hlavní podnik Grand Prix Grünsport pro juniory, muže, veterány a ženy začíná v 17.30 hodin.

Závod je připraven jako bodovací, takže každý pátý okruh si cyklisté rozdělí 5, 3, 2 a 1 bod. Spurt v posledním kole je oceněn dvojnásobně.

Vedle již zmiňovaných jezdců přetahujících se o ligový trůn se do boje o prvenství hodlá dnes zamíchat také Radek Bečka (Focus Znojmo), který si výhru v Plzni už letos jednou užil.

V puntíkovaném dresu nejaktivnějšího jezdce pojede třetí muž průběžného pořadí Martin Boubal z Veloclubu Ratisbona.

Pro diváky je připravena tradiční soutěž Tipněte si vítěze o ceny i ochutnávka pravé italské kávy. Podrobnosti najdete na www.giantliga.cz.

Průběžné pořadí Giant ligy (po 12 závodech): 1. Nesveda (AC Sparta) 341 b., 2. Klabouch (Go! Nutrixxion) 331, 3. Boubal (Veloclub Ratisbona) 282, 4. Kesl (Go! Nutrixxion) 211, 5. Holub (AC Sparta) 177, 6. Kadlec (ASC Dukla Praha) 175.