V areálu SKP Rapid Sport Plzeň na Doubravce se dnes od 17.30 hodin pojede Grand Prix Truhlářství Říha.

Tahákem třetího dílu Giant ligy bude určitě start čtvrtého muže pohárového klání Marka Mixi (ASC Dukla Praha), který si to v boji o prvenství rozdá s vedoucím závodníkem Giant ligy Jiřím Nesvedou a Tomášem Hrubým (oba AC Sparta. Zejména Hrubý touží po vylepšení umístění, v minulém závodě dojel na okruhu v Doubravce do cíle na druhém místě za vítězným Nesvedou.

Do výsledkové listiny by dnes rádi výrazně promluvili také cyklisté Slavie Praha v čele s Karlem Koprem, který se blýsknul jedenáctým místem na pohárovém závodu v Příbrami.

Ambice uspět a prosadit se v průběžném hodnocení má také Ondřej Zelinka, kterému by měl být při ruce zkušený Richard Faltus (oba Team Fanflash–Nutrixxion).

V ženské kategorii se mohou fanoušci těšit na start čerstvé akademické mistryně České republiky Kataríny Hranaiové z AC Sparta, která měla v minulém dílu smůlu a ke konci závodu utrpěla lehký pád.

Na okruhu Rapidu je tak připraven zajímavý závod na trati bez výtluků a nebezpečných děr, které po letošní zimě doslova zaplavily české silnice. „Okruh v Doubravce má ideální parametry pro regulérní závod,“ říká hlavní organizátor Giant ligy Jan Kotal.

„Závod je pro diváky přitažlivý tím, že se mohou i tentokrát těšit na jedinečnou konkurenci českých jezdců,“ zve Jan Kotal příznivce cyklistiky na třetí díl kriterijního seriálu.