Za týden je na programu už jen nebodovaná odveta za seriálem cyklistických kritérií a slavnostní vyhlášení premiantů.

Grand Prix Gravity Solution, šestnáctý závod letošního už 17. ročníku ligy, startuje v areálu SK Rapid v Doubravce v 17.30 hodin. Už předtím tu proběhnou závody dětí a mládežnických kategorií.

Na startu tentokrát bude chybět muž ve žlutém dresu lídra a už jistý vítěz série Martin Boubal z týmu CK Příbram Fany Gastro.

Giant ligu vyhraje zkušený borec podruhé v řadě.

Titul obhájil Boubal naprosto suverénně. Ze čtnácti startů hned deset proměnil ve vítězství, k nimž přidal ještě tři druhá a jedno třetí místo. Triumf z finále musí ale oželet, protože aktuálně startuje s týmem na etapách Okolo jižních Čech.

Tím se rozhodlo i o držiteli ligového stříbra, které zůstane Janu Rybovi z týmu AC Sparta. Na toho se sice po minulém dějství dotáhl v průběžném pořadí na bod Boubalův týmový kolega Martin Hebík, ale i ten do Plzně nedorazí.

„Je to škoda, protože souboj o druhou příčku mohl být ještě zajímavý. Héba (Hebík) je ve formě, ale v posledním čase se vedlo i Rybovi,“ uvedl hlavní organizátor ligy Jan Kotal.

Třeba o víkendu mladý sparťan obsadil druhé místo na Mezinárodním mistrovství Dortmundu.

„Z přímého souboje sejde, ale Honza Ryba i tak bude závodit naplno. Chce se rozjet před odletem do Číny, kde náš tým čeká série třinácti jednorázových závodů,“ uvedl šéf sparťanské stáje Zdeněk Rubáš.

Kapitán Plzeňanů Ondřej Benedikt (v zeleném) se na výhře 5:2 nad Karvinou podílel asistencí hned u čtyř branek.
Hokejbalisté zahájili dvěma výhrami

Cyklisté si budou dělit body znovu při průjezdu každým z padesáti okruhů. Vypisovány budou i prémie do souboje o nejaktivnějšího jezdce měsíce.

A kdo tak může dnes pomýšlet na vítězství?

Nejvíc asi domácí Michal Kesl (NejlevnějšiPneu.cz), který by rád konečně prodal svou aktuální formu a dal vzpomenout na svá úspěšná léta. Zkušený jezdec se může pochlubit třeba zlatem z dráhového mistrovství Evropy, ale také druhým místem ze Světového poháru dráhařů. Tehdy Kesl až ve finále stíhačky podlehl jistému Bradleymu Wigginsovi. Ano, pozdějšímu držiteli čtyř olympijských titulů a vítězi Tour de France.

Náborové závody pro děti od čtyř do 12 let startují na dráze SK Rapid v 16.00 hodin. Mládežnický Il Sano Cup pro žactvo začne v 16.50 hodin.

Průběžné pořadí Giant ligy: 1. Boubal (CK Příbram Fany Gastro) 358 b., 2. Ryba (AC Sparta) 289, 3. Hebík (CK Příbram Fany Gastro) 288, …6. Kesl (NejlevnejsiPneu.cz) 177 b.

Ilustrační foto
V Dýšině padlo čtrnáct gólů