Tolik bikerů přitáhla do obce u Plzně šance otestovat si okruh, na němž se o nadcházejícím víkendu uskuteční premiérově jeden ze závodů Českého poháru.

Vyšší než obvykle byla také konkurence v jednotlivých kategoriích.

Závod mužů do 39 let suverénně ovládl český reprezentant a patron seriálu Ondřej Cink (na snímku) ze stáje Kross Racing.

Osmadvacetiletý biker, který první závodní zkušenosti ještě v dresu mateřského Author Teamu Stupno sbíral právě v PAL Cupu, vyhrál v Městě Touškově způsobem start cíl.

„Na start jsem šel z plného tréninku a hlavní bylo si vyzkoušet trať v závodním tempu,“ říkal Cink poté, co jako vítěz proťal cíl jen lehce zadýchaný.

„Zadejchaný jsem byl, to zase jo. Bylo teplo, což mi sedí víc než zima. A okruh je super. Přírodní, technický a náročný zároveň. Trochu se prášilo, ale baví mě to tu,“ podotkl úřadující český vicemistr.

Cink od startu vedl, zajížděl nejrychlejší časy na kolo, a i když si vzhledem k náskoku mohl v závěru dovolit zvolnit, tak poslední ze šesti okruhů znovu vystřihl v nejrychlejším čase.

Druhý Martin Stošek (Vitalo Future Cycling) zaostal za Cinkem o 32 sekund, třetí Lukáš Kobes z Domažlic (Skibikecentrum.cz) ztratil na vítěze přes tři minuty.

O víc než sedm minut zpět dojel čtvrtý Viktor Stošek (Maloja – Rocky Mountain), ale zároveň si upevnil vedení v sérii.

Skvělý závod zajel Ondřej Paur. V prvním kole zastavil u Pavla Cinterhofa, který měl pád, pomocí kamarádovi hodně ztratil, ale manko ještě eliminoval a skončil šestý.

V kategorii čtyřicátníků zvítězil Jiří Chyba (Nutrend Specialized) před Lubošem Jedličkou a jeho týmovým kolegou a trenérem Milanem Spěšným z MS Bike Academy. Souboj veteránů nad 50 let stejně jako závod žen opanovali jezdci brněnské sestavy GT Opportunity Dušan Olejníček a Hana Ježková.

Mezi kadetkami byla nejrychlejší mistryně Evropy v cross country, téměř domácí Simona Spěšná (MS Bike Academy).

Závod byl pro pořadatele z Bike Clubu Město Touškov ostrou zatěžkávací zkouškou.

O víkendu budou muset během dvoudenního pohárového podniku zvládnout ještě o pár set účastníků víc.

Zato se po touškovské trati poprvé prožene česká elita.

Vedle vítěze z generálky Cinka například olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý nebo Jan Škarnitzl.

Je na co se těšit.