Nadějný závodník PK Slávie VŠ Plzeň vyhrál čtyřstovku polohově, druhý skončil ve stejné disciplíně na 1500 metrů a třetí byl ve dvoustovce motýlek. „Nemohu být nespokojený, protože jsem byl dlouho nemocný. Pokud bych to sečetl, tak asi tři týdny, což je na krátkou zimní sezonu docela dost,“ řekl Ondřej Gemov.

Týden před Plzeňskými sprinty závodil na Světovém poháru v Berlíně. „Tam bych to nazval až ostudou, protože se mi plavalo fakt špatně a i pocitově to nebylo ono. Plzeňské sprinty a jsou s tím absolutně nesrovnatelné,“ byl k sobě kritický Gemov.

Příští pondělí odjíždí do Záhřebu, kde bude trénovat s tamním týmem. Potom dvacetiletého plavce čekají druhé kvalifikační závody o vstupenku na evropský šampionát. „V Plzni jsem byl na dvoustovce motýlka šest desetin od limitu,“ uvedl.

Plánuje vyladit formu na zřejmě nejdůležitější závody zimní sezony. „O víkendu bude soustředění, na němž to budu ladit na Chorvatsko,“ dodal Gemov.

Překonání kvóty pro šampionát vidí reálně. „Protože limit je 1:55,70 min. a můj osobák je 1:55,75 min. Pět setin není nic, ale musím to zaplavat,“ doufá Ondřej Gemov, pro něhož by šlo o premiérové ME dospělých.