V první půli Plzeňanky většinou vedly. Prohrávaly pouze dvakrát kolem 20. minuty 5:7. V závěru poločasu ale nepříznivý vývoj skóre otočily a o poločase vedly minimálním rozdílem 10:9.

„Do zápasu jsme vstoupily dobře, ale pak jsme si neproměněnými šancemi zkomplikovaly život a připravily se o vyšší vedení,“ řekla trenérka DHC Plzeň Jana Galušková.

Úvod druhé půle byl opět vyrovnaný. Na začátku poslední čtvrtiny zápasu ale domácí zabraly a pěti rychlými branky odskočily na 19:15. Tuto ztrátu Prešovanky jen mírně zkorigovaly, z Plzně ale odjely bez bodů.

Trenérka vyzdvihla kolektivní výkon. „Holky si pomáhaly, rozdělily si góly mezi sebe a šlapaly jako družstvo,“ potěšilo Galuškovou.

Klíčem ke dvěma bodům byla obrana a skvěle chytající brankářky Markéta Mácalová a Eliška Šibrová. „Obě zachytaly perfektně. Měly úspěšnost přes padesát procent, což je skvělé. Myslím si, že rozhodujícím okamžikem byla výměna brankářek. Do branky jsme poslaly gólmanku s jiným stylem, což soupeřky rozhodilo. Rozhodovala i obrana, protože jsem vycházely z trpělivé a poctivé obrany,“ uvedla trenérka DHC Plzeň.

Zatímco v zápasu 1. kola Plzně proti Slavii padlo 64 gólů, tak v duelu DHC s Prešovem diváci viděli 40 branek. „Obrany opravdu fungovaly. My jsme si chvilku nevěděly radu s vysunutou obranou Prešova. Soupeřky vystupovaly až na jedenáct dvanáct metrů od branky a to nám chvíli dělalo potíže. Obě družstva navíc neproměnila spoustu šancí,“ vysvětlila Galušková méně vstřelených branek na obou stranách.

Souhlasí, že výhra ve vyrovnaném souboji ukazuje charakter a sílu družstva. „Holky si dokážou poradit se situací, když se dostanou pod tlak a prohrávají o nějaký gól. Umí zabojovat, dotáhnout to a nezhroutit se z toho,“ všimla si trenérka.

V příštím kole jede DHC Plzeň do Zlína. „Zlín změnil kádr. Celý týden se na něj budeme připravovat, koukneme na video a pojedeme tam s přáním co nejlepšího výsledku,“ konstatovala Jana Galušková.