Zatímco České republika patří k tradičním futsalovým zemím, v Německu měl tento oblíbený halový sport sice pozdější, zato velice razantní nástup.

„Jde o velkou věc, probouzí se nám velké zvíře,“ říká na adresu soupeře trenér české reprezentace Tomáš Neumann. „V Německu jsou halové sporty velmi oblíbené a futsal není výjimkou. Liga se tam hraje turnajovým způsobem a haly byly narvané k prasknutí. Mají skvělou infrastrukturu hal s parádním zázemím,“ říká český kouč.

Česká republika je v utkání favoritem, její hráči to však nebudou mít vůbec lehké.

„Soupeře jsem viděl v posledních třech zápasech a mohu říci, že nepůjde o snadného soupeře. V současné době už v Evropě neexistují lehké zápasy,“ míní Neumann.

„Němci mají houževnatý tým, který má několik individualit. Soupeř není po taktické stránce tak na výši jako náš tým, měli bychom být favorité. Pokud ale chceme uspět, musíme hrát na sto procent,“ upozorňuje.

Kdy se podle Tomáše Neumanna mohou Němci dostat na úroveň české reprezentace?

„Těžko říct. Záleží na vnitřní politice fotbalové asociace, pod kterou futsal spadá. Francouzi tento fakt zvládli skvěle a dneska jim v zemi fungují futsalové akademie. V Německu se podobná věc může stát také, pak se bavíme o pár rocích, kdy Němci dosáhnou na evropskou špičku,“ říká.

Futsaloví fanoušci se tak mohou těšit na zajímavou konfrontaci a atraktivní podívanou. Pro domácí diváky má nedělní zápas o to větší náboj, neboť český dres obléknou tři hráči Interobalu Plzeň – Michal Holý, Tomáš Vnuk a Jan Křemen. Interobal prožívá v lize skvělou sezonu – na třetí příčce ztrácí jen dva body na druhou Spartu a pět bodů na mnohonásobného šampiona Chrudim. Interobal je v lize zatím jediným celkem, který dokázal Chrudim díky senzační remíze obrat o body.

„Já se těším na každý zápas v reprezentaci. Na utkání s Německem o to více, že se bude hrát u nás doma v Plzni. Doufám, že fanoušci přijdou v hojném počtu jako na zápasy s Chrudimí nebo Spartou,“ přeje si Tomáš Vnuk, který je s dvaceti brankami nejlepším ligovým střelcem.

„Daří se mi, tolik gólů jsem dával naposledy možná v juniorech. Cítím se dobře i po herní stránce a jsem rád, že pomáhám týmu. Vůbec se nebudu zlobit, když mi forma vydrží co nejdéle,“ říká plzeňský kanonýr, který si sledoval německého soupeře na sestřizích z několika zápasů.

„Je to důrazný tým a ve svém středu má i technicky dobře vybavené hráče. Němci ale mají podle mne rezervy v taktické stránce, které budeme chtít určitě využít a zvítězit,“ přeje si Tomáš Vnuk.

Nedělní utkání Česká republika – Německo začíná v Městské hale na Slovanech v 19.00 hodin a vstup je zdarma.
Česká reprezentace po utkání v Plzni přespí a v pondělí odjede do Drážďan, kde se další den utká s německou reprezentací podruhé.

Nominace týmu ČR

Brankáři: Václav Kubíček (Slavia Praha), Ondřej Vahala (Sparta Praha). Obránci: Michal Holý (SK Interobal Plzeň), Michal Kovács (Litoměřice), Tomáš Koudelka, Roman Mareš, Matěj Slováček (všichni Chrudim).
Útočníci: Jan Křemen, Tomáš Vnuk (oba SK Interobal Plzeň), Patrik Levčík (Hodonín), Radim Záruba (Litoměřice), Antonín Hrdina (Slavia Praha), Michal Seidler (Bielsko Biala/Polsko), David Drozd (Chrudim).