Běžela 37. minuta zápasu, když v hledišti pražské haly na Podvinném mlýně zkolaboval šéf futsalové Sparty Praha Zdeněk Větrovský. Ten je po srdeční příhodě hospitalizován ve vážném stavu v nemocnici.

Lékaři zahájili resuscitaci už v hale, utkání bylo za stavu 4:4 přerušeno. „Nikdo z přítomných už v utkání pokračovat pochopitelně nechtěl,“ napsala futsalová Sparta Praha.

„Rivalita stranou – držíme palce!“ stojí na webu plzeňského Interobalu, spolu se Spartou Praha jednoho z favoritů soutěže.

O osudu zápasu rozhodne sportovně technická komise futsalu. „Rozhodneme do pátku. Utkání se buď dohraje, nebo se odehraje znovu. S ohledem na to, že byla odehrána více než polovina zápasu, tak jako nejlogičtější varianta je duel dohrát. Uvidíme, jak se k tomu ale postaví mužstva a ostatní členové komise,“ řekl Deníku místopředseda komise Jiří Stix.

Družstvo žen Škody Plzeň.
Atletická elita přijede v neděli do Plzně

Než funkcionáře Sparty odvezli do špitálu, sledovali otřesení hráči boj o jeho život přímo z palubovky. Na pomoc po několika minutách lékařům přispěchali i členové ochranky.

Před nešťastnou událostí si fanoušci užívali sportovní drama na hřišti. Do konce utkání scházelo něco málo přes tři minuty a na světelné tabuli svítilo skóre 4:4. Domácí zrovna srovnali při power-play. Minutu předtím totiž Interobal Plzeň dvěma góly za sebou otočil skóre z 2:3 na 4:3.

Atraktivnost duelu dokresloval přímý přenos ČT sport. Vždyť ze Sparty do Plzně před sezonou přišli trenéři David Frič a Mario Vozár a hráči Zdeněk Sláma a Jan Křemen. A právě Sláma vstřelil dva góly a na jeden přihrál. Navíc oba kluby se netají medailovými ambicemi. Sparta přivedla špičkové futsalisty z Brazílie.