První utkání bylo na programu v úterý večer. Druhý duel se hraje ve středu od od 19.00 hodin v Plzni v Městské hale na Slovanech.

Ve výběru reprezentačního trenéra Marka Kopeckého je pět hráčů plzeňského týmu Interobal. Vedle brankáře Lukáše Němce je to obránce Petr Zajíček a útočníci Tomáš Buchta, Jan Křemen a Dušan Künstner.

„Na závěr roku nás čeká nejtěžší prověrka. Rusové patří ve všech věkových kategoriích k nejlepším týmům světa a pro kluky je tenhle dvojzápas za odměnu. Bude to hrozně těžké, ale klukům věřím a budeme chtít v obou zápasech uspět a předvádět pohledný futsal. Uvidíme, co nám Rusové dovolí,“ řekl trenér Kopecký na webu futsalového svazu.

Kopecký nechce říkat, že pozval nejlepší hráče, ale pozvánku dostali futsalisté s nejlepší formou.

„Hráči jako Lukáš Křivánek, Ivan Šarközy, Honza Křemen se už objevili v A týmu a věřím, že se tam časem usadí natrvalo. Jakub Sznapka je pro mě jeden z nejzajímavějších hráčů, navíc pořád velmi mladý. Lukáš Němec i Michal Hůla podávají v brance kvalitní výkony a věřím, že časem také dostanou šanci. Můžou se ale objevit i jiní hráči, vše záleží jen na nich a na jejich pracovitosti,“ uvedl Kopecký.

Čeští futsalisté ladili formu na Rusy na soustředění v Kadani. „Soustředění splnilo účel. Připravovali jsme se na dvojutkání s Ruskem, kdy jsme pilovali herní věci, které budeme chtít v zápasech praktikovat,“ prozradil Marek Kopecký.

„Chtěl bych fanoušky futsalu pozvat do Plzně, kde se s Ruskem utkáme. Kluci budou potřebovat vaši podporu,“ dodal Kopecký.