Plzeňský Interobal ji zakončil na vynikajícím druhém místě, čímž vytvořil klubový rekord. Fazonu bude chtít Plzeň potvrdit v play-off, které startuje v pátek čtvrtfinálovou sérií proti sedmým Teplicím. Utkání začíná ve 20.30 hodin v hale Lokomotiva na Slovanech.

Interobal se může pochlubit pozitivní bilancí v duelech s Teplicemi. Na severu Čech Plzeň vyhrála 9:4 a doma 9:3. „Očekávám úplně jiné Teplice než ty, se kterými jsme hráli před třemi týdny. Play-off je navíc jiná soutěž. Nikdo se nebude ptát kolikátí jsme skončili po základní části. Musíme se připravit hlavně po mentální stránce,“ řekl trenér Interobalu David Frič.

Interobal věří, že po dvou neúspěšných čtvrtfinále v letech 2016 a 2017 se Slavií konečně otevře semifinálovou bránu. Spoléhat při tom bude na nejproduktivnějšího futsalistu soutěže Tomáše Vnuka. „Jsem rád, že se rozstřílel i Zdeněk Sláma, v posledních zápasech dával góly a věřím, že se prosadí i v play-off,“ doufá Frič.

Play-off se hraje na tři vítězná utkání. Druhý mač série je na programu v úterý v Teplicích, třetí zápas se hraje ve středu opět v Plzni.

Aleš Hruška
Riskl jsem pravou stranu a vyšlo to, popsal Hruška