Většinou pracují sportovci, které sport neuživí (a to ještě ne příliš v továrně). Nebo jdou do fabriky pro zpestření, což je příklad futsalistů Interobalu Plzeň, kteří ve dvou skupinách absolvovali směnu ve firmě Inter- obal.

„Snažíme se dělat futsalový klub trochu jinak. Rozhodli jsme se, že by bylo dobré, aby hráči A mužstva zjistili, odkud plyne většina financí na fungování klubu,“ vysvětlil pro klubový web ředitel klubu Radek Lobo.

Jako první přišla řada předminulou sobotu na reprezentační směnu – ve skupině byli Matúš Ševčík, Peter Kozár, Michal Seidler, Lukáš Rešetár, Tomáš Vnuk, Michal Holý a Gabriel Rick. První srpnovou sobotu si svou směnu ve firmě odpracovala druhá skupina ve složení Michal Štrajt, Jakub Luhový, Lukáš Němec, Dušan Künstner a Matěj Maur.

Nástup v 6.00 hodin. „Obsahem naší práce bylo vylupování z dílců na jednotlivé kusy. Práce to nebyla nijak náročná, ale bylo toho opravdu hodně,“ představil náplň osmihodinovky nejproduktivnější hráč Inter-obalu na hřišti Tomáš Vnuk.

„Byl jsem na stanovišti s Michalem Holým a stihli jsme udělat celou jednu zakázku, v což vedoucí směny, jak nám sdělila, ani nedoufala,“ pochlubil se Vnuk.

Ředitel Lobo hráče pochválil. „Super výkon od všech kluků, za všemi zůstala spousta hotové práce. Kluci dokonce udělali 15 minut přesčas, aby dodělali rozdělanou práci,“ uvedl Lobo.

Společnost Interobal se zabývá zpracováním obalových materiálů a technologií balení.