Do Chrudimi si jezdí většina týmů pro krutý debakl, ale futsalisté Interobalu Plzeň tento trend nepotvrdili a českému suverénovi v utkání 17. kola Chance futsal ligy statečně vzdorovali.

Prvoligový nováček ze západu Čech sice prohrál první poločas 0:3, jenže po změně stran zápas brankami Mižára a Štrajta zdramatizoval.

Překvapení se ale nakonec nekonalo. Ve 32. minutě se trefil domácí Felipe a rozhodl o vítězství Chrudimi 4:2.

„My jsme neměli co ztratit. Začátek zápasu jsme přežili, přestože Chrudim měla velký tlak. Zápas mohla rozhodnout už v prvních pěti minutách, ale své šance neproměnila," uznal hrající kouč Interobalu Plzeň Petr Kučera.

„Potom jsme hru vyrovnali, ale na konci první půle jsme dostali dva slepené góly a rázem to bylo 0:3," litoval kouč prvoligového nováčka.

„Odehráli jsme ale povedený druhý poločas a domácí se museli bát až do konce. Chrudim sice nastřelila spoustu tyček a břeven, ale i my jsme na konci zahodili dvě velké šance," připomíná Kučera.

„Utkání jsme odehráli se ctí a výsledek je pro nás dobrý. Sice neodjíždíme úplně spokojeni, ale dokázali jsme odehrát vyrovnané utkání na půdě našeho budoucího mistra," předpovídá Petr Kučera.

Nejvyšší soutěž má nyní vzhledem k probíhajícímu ME reprezentační přestávku. Další ligové utkání čeká Plzeň v pátek 19. února, kdy od 20 hodin přivítá v hale Slavie VŠ tým z Vysokého Mýta.