Do zápasu lépe vstoupili hosté, povzbuzovaní skupinou teplických fanoušků. Už ve čtvrté minutě se před brankou prosadil Brazilce Nene a poslal svůj tým do vedení. Inkasovaný gól domácí futsalisty neznervóznil a v 9. a 10. minutě šikovný Slavík dvěma góly skóre otočil.

Tepličtí sice vzápětí vyrovnali brankou Claudinha, ale to bylo ze strany týmu ze severu Čech na dlouho vše. Hráči Interobalu účinně presovali soupeře, nenechali hrát technické Brazilce v týmu Teplic a trestali každou chybu protivníka. Poločas vyhráli svěřenci trenérů Friče a Kučery 6:2.

Hosté pak vsadili vše na jednu kartu - při zisku míče hráli power-play. Interobal ale účinně bránil a využíval každou příležitost k rychlému brejku, z kterých se třikrát po sobě prosadil reprezentant Vnuk. Plzeň vedla už 9:2. Hosté sice stáhli stáhli náskok domácích na rozdíl čtyř branek, ale Křemen ránou pod břevno vstřelil důležitý desátý gól. Přesvědčivou výhru pak pečetil v poslední minutě utkání jedenáctou brankou Štverák.

Solidně zaplněná Městská hala na Slovanech ocenila historický postup futsalistů Interobalu zaslouženým potleskem.

„Je to krásný pocit. Postup do semifinále byl před sezonou naším cílem a jsme moc rádi, že se nám to podařilo. Teď si můžeme užít zápasy se Spartou. Myslím si, že pro diváky, kteří nás celou sezonu povzbuzovali v hojném počtu, to bude zasloužená odměna. A pro tým cenná zkušenost,“ uvedl po utkání jeden z trenérů Interobalu Petr Kučera.

„Sérii s Teplicemi rozhodla mentální síla hráčů a my se na rozhodující pátý zápas připravili lépe než soupeř,“ dodal spokojený plzeňský kouč.

SK Interobal Plzeň - Svarog FC Teplice 11:5 (6:2). Branky: 9. Slavík, 10. Slavík, 15. Křemen, 16. Štverák, 16. Abrham, 19. Křemen, 22. Vnuk, 27. Vnuk, 29. Vnuk, 34. Křemen, 40. Štverák – 4. Nene, 10. Claudinho, 30. Kulhánek, 30. Černý, 31. Baran. Rozhodčí: O. Černý, Kresta – Šmíd. ŽK: Nene, Černý (oba Teplice). Konečný stav série: 3:2 na zápasy, postupuje Plzeň.  

Interobal: Němec (Bartůněk) – T. Buchta, Vnuk, Slavík, Sláma, Štrajt, Havel, Abrham, Štverák, Holý, Mižár, Křemen, Künstner.

Teplice: Hůla (Kudrna) – Nene, Baran, Lucas Borges, Beran, Černý, Kulhánek, Claudinho, Künzl, Bachor, Jean, Kasal, Bachor.