Východočeši totiž vyhráli do úterka všech sedm zápasů letošního ročníku a s Plzní nikdy neztratili bod. Jenže Chrudim narazila a Interobal Plzeň s ní doma uhrál cennou remízu 2:2, čímž hosty obral o první body v sezoně. Interobal nemusí mrzet, že přerušil pětizápasovou šňůru výher, protože bod s favoritem se prostě počítá. Remízou 2:2 Interobal navíc přepsal klubovou historii, protože s Chrudimí do této chvíle neuhrál ani bod.

„Proti Chrudimi, která nás celý zápas tlačila a měla spoustu šancí, je bod dobrý, si myslím. Někdy je lepší, když na vás jde tolik střel než když čekáte na zásah celý poločas. A utkání jsem si užil, to ani proti Chrudimi jinak nejde,“ říkal brankář Interobalu Lukáš Němec.

Úvodní gól úterní dohrávky šlágru 8. kola padl na konci první půle. Michal Holý proměnil penaltu nařízenou po faulu na Tomáše Vnuka – 1:0. Chrudim po přestávce otočila skóre během tří minut – 1:2. V 31. minutě se po standardní situaci dostal k odraženému míči Jan Křemen a střelou k tyči srovnal na 2:2.

Sestava Plzně: Němec – Havel, Holý, Abrham, Štrajt, Rozboud, Slavík, Sláma, Křemen, Koc, Kasýk, Štverák, Vnuk.