Chance futsal liga má v této sezoně odehráno 14 kol. „V téhle fázi soutěže jsme takhle vysoko nikdy nebyli," potvrdil trenér Interobalu a bývalý hráč klubu Petr Kučera.

Klub začínal v plzeňských soutěžích, hrával divizi Západní Čechy, od roku 2000 druhou ligu. Nejvyšší soutěž vybojoval v roce 2006. Po roce ale spadl zpátky do druhé ligy. Během necelých deseti let se klubu podařilo ještě dvakrát postoupit do nejvyšší soutěže. Další milník se klubu podařil v uplynulé sezoně, kdy poprvé postoupil do play-off. Od roku 1997 se jmenoval SK Indoss Plzeň, název změnil teprve nedávno s příchodem silného partnera Interobalu.

Právě vstup Interobalu do klubu vězí za skvělými výsledky mužstva. „Je to tak. Díky silnému partnerovi jsme si mohli dovolit pořídit dobré a kvalitní hráče, které jsme před dvěma lety koupit nemohli. Tým tak má individuality, které vyčnívají," tvrdil Kučera.

Před sezonou se domů vrátil reprezentant Michal Holý a tým posílil brankář širšího reprezentačního kádru Václav Kubíček.

Jako druhý faktor vzestupu vidí kouč Interobalu poctivou tréninkovou morálku.

„Třetí místo je velký úspěch. Všichni to vítáme, ale zatím z toho neděláme vědu, protože do konce soutěže ještě zbývá osm kol a tabulka je hrozně vyrovnaná. Ale kouká se na ni hezky. Pár kluků si ji včera na tréninku vyfotilo," uvedl trenér Kučera.

Co udělat pro to, aby se mužstvo udrželo takhle vysoko? „Důležité bude vyhrávat doma a občas něco přivézt zvenku, což se nám zatím daří," těší Kučeru.

Trenér je přesvědčen, že momentálně je třetí místo vrchol. „Benago si druhou pozici pohlídá. Rozhodně se chceme udržet v první čtyřce," konstatoval Kučera.