„V žádném případě nechceme, aby se opakovaly situace z předchozích našich působení v nejvyšší soutěži, kdy jsme zase brzy sestoupili. Naším cílem je vyhnout se bojům o záchranu a pomýšlíme na postup do play off. To znamená dostat se mezi osm nejlepších mužstev," říká prezident SK Indoss Plzeň Michael Sinkule.

K lepším výsledkům by měl klubu pomoci především příchod nového generálního partnera.

„V podstatě jsme domluveni, dolaďují se už jen poslední právní náležitosti. Pomoc nového generálního partnera pro nás bude zásadní, měli bychom tím pádem pokrýt zhruba tři čtvrtiny rozpočtu," uvedl prezident Indossu.

Nováček Chance futsal ligy se na start nové sezony pečlivě připravuje. Už na konci června proběhl tradiční kemp, z kterého si trenér Petr Kučera vybral sedm nových tváří (Mariánus, Rusňák, Like, Dobiáš, Nachtmann, Šlajs, Meszároš), které společně se stávajícím kádrem, jenž si vybojoval postup mez elitu, zahájí letní přípravu.

Dalším nováčkem v týmu je slovenský brankář Pavol Prekop, který má zkušenosti ze slovenské futsalové nejvyšší soutěže v dresu Košic.

Plzeňský nováček Chance futsal ligy chystá ale i jeden velký přestup. Z Teplic, které v minulé sezoně usilovaly ve finálovém souboji play off proti Chrudimi o mistrovský titul, by měl Indoss posílit český reprezentant Michal Holý, odchovanec plzeňského ho fotbalu a futsalu.

„Jednání s Michalem o jeho návratu do Plzně jsou na dobré cestě. Michal má zájem se do Plzně vrátit a já věřím, že jednání dopadnou úspěšně," přeje si Michael Sinkule.

V přestup by se mělo změnit také hostování dalšího plzeňského odchovance Tomáše Štveráka, který je hráčem Benaga Zruč nad Sázavou.

„I v tomto případě jsme prakticky domluveni, upřesňujeme si jen navzájem podmínky," vysvětluje Sinkule.

Tím ale snaha nováčka nejvyšší soutěže posílit kádr nekončí. „Máme vyhlédnuté ještě dva ligové hráče, ale tady jsme teprve na začátku. Minimálně jednoho bychom však rádi do Plzně přivedli," slibuje prezident Indossu.

Přípravu na novou sezonu zahájí svěřenci trenéra Petra Kučery za necelý týden v pondělí 20. července.

„Mužstvo se bude připravovat třikrát týdně, dvakrát v hale Slavie VŠ na Borech a jednou na venkovním hřišti rovněž v areálu Slavie VŠ," dodává Michael Sinkule.

Soutěž zahájí Indoss 11. září utkáním v Brně proti Helasu.