Přitom Pech jezdil po většinu Valašské rallye na třetím místě, do čela se vyhoupl až famózní jízdou v poslední rychlostní zkoušce. „Nám se povedlo dobře zvolit pneumatiky, navíc nám to sedělo jezdecky,“ pochvaloval si 45letý plzeňský jezdec.

Ale ani v cíli jako by stále ještě nevěřil, že je první v celkovém pořadí, protože teprve na předchozím měřeném testu se dostal přes Filipa Mareše a na vedoucího obhájce titulu Jana Kopeckého stále ztrácel.

„Upřímně musím říci, že v cíli po dojezdu jsme prvně kontrolovali čas Filipa (Mareše) a až poté zjistili, že jsme byli o osmnáct sekund rychlejší než Honza a tím k naší velké radosti dokázali vyhrát,“ neskrýval Václav Pech překvapení.

Zdroj: Youtube

„Poklona samozřejmě patří i oběma soupeřům, protože v takto těžkých podmínkách, dojet všichni tři za dva dny závodění s tak minimálními odstupy je neuvěřitelné,“ dodal plzeňský jezdec, který letos nemůže kvůli specifikaci svého vozu zasáhnout do celkové pořadí mistrovství ČR, ale vítězství na jednotlivých rallye sbírat může.

Tentokrát rozhodl až na poslední rychlostní zkoušce, dvacet kilometrů dlouhé populární Bystřičce. „Vedla přes několik kopců, kde úzké rozbahněné lesní cesty přecházely na rychlý a místy i široký asfalt. Na této rozhodující vložce byla část povrchu relativně suchá, ale rychle se měnící počasí přineslo na její druhou polovinu déšť a kroupy,“ popsal Václav Pech dění na trati.

Posádka plzeňského EuroOil teamu Václav Pech - Petr Uhel s vozem Ford Focus WRC překvapivě vyhrála úvodní podnik domácího šampionátu Kowax Valašská Rally ValMez.
FOTO: Naprostá euforie, hlásil plzeňský jezdec Pech po triumfu na Valašské rally