Teď se tedy vrátil mistrovský titul do vesničky na Plzeňsku, která se honosí titulem – Tymákov, hlavní město národní házené. A nutno říct, že právem, ryze česká kolektivní hra je tady sportem číslo jedna. Loni oslavili titul muži, kteří se letos musí spokojit s bronzovými medailemi, ale na trůn usednou ženy zdejšího Sokola.

Národní házenkářky Sokola Tymákov slaví po výhře nad Blovicemi mistrovský titul. | Video: Deník/Zdeněk Soukup

Celou první ligou prošly téměř bez zaváhání, ztratily jediný bodík za remízu s Krčínem, a přestože o titulu už bylo rozhodnuto, po nedělním vítězství nad Blovicemi 25:16 mohly začít znovu slavit. „Nic velkého v plánu není, po zápase sedneme a uvidíme, jak se to vyvine,“ prohlásila nejlepší střelkyně týmu Pavla Šmídlová.

Její maminka byla Vendula byla u prvních tymákovských titulů ještě jako hráčka, teď už pár let působí v klubu jako trenérka. A stará se nejen o družstvo žen, ale také o budoucnost národní házené, nejstaršího českého kolektivního sportu. Ve stejný den jako prvoligový tým žen slavila titul i se staršími žačkami. Teď o víkendu bojují o republikové medaile mladší žačky a dokonce na domácím hřišti, které čeká hned potom rekonstrukce.

Ale pojďme zpátky k triumfu nejcennějšímu. „Pamatujete si na ten pocit, když jste s kamarády vyhráli první zápas nebo se dostali do vrcholného kola turnaje? Ten adrenalin, ty emoce, ta hrdost! Právě tak se teď cítím já,“ prohlásila Vendula Šmídlová po dalším titulu a přiznala, že je na svůj tým náležitě hrdá.

Po dvou letech, kdy se musely její svěřenkyně sklonit před Sokolem Dobruška, se jim letos houpají na krku znovu zlaté medaile. „Týmový duch přinesl ovoce a opět ukázal, že je to víc než spousta jednotlivců. Za každým tréninkem, za každým zápasem, za každým vítězstvím stojí hodiny tvrdé práce, nekonečné podpory a neustálé motivace. Tým držel pohromadě. A právě týmový duch nás dovedl k vítězství, hnal nás vpřed. Sportovní úspěch nikdy neomrzí, ale ještě víc mě těší vidět, jak naše hráčky, náš tým, roste, jak se navzájem podporujeme a jak jsme došly na vrchol,“ doplnila nadšená trenérka Sokola Tymákov.