V prvním utkání se proti sobě postavily fotbalistky PS Křeč Mochtín a Kobra Stars Bolešiny. Začalo se ve svižném tempu a než se mochtínské Křečandy na plánické palubovce rozkoukaly, prohrávaly s bolešinskými Kobrami o dvě branky. A to ještě při nich stálo obrovské štěstí, Kobry totiž třikrát trefily konstrukci brány. Ale přece jen záhy parádními trefami odpověděla Křečanda Marcela Voráčová. Jenomže vyrovnaný stav netrval dlouho, a byly to Kobry, které se znovu ujaly vedení. A v prvním poločase jej ještě navýšily.

Basketbalisté BK Klatovy do 17 let (na snímku hráči v bílých dresech) porazili na úvod finálové skupiny celostátní ligy U17 Brandýs nad Labem i Jižní Supy.
FOTO: Fantazie! Basketbalisté odšpuntovali finálovou skupinu dvěma výhrami

S tříbrankovým náskokem tak načínaly druhý poločas, v něm se po pár minutách trefila do černého ostřílená kanonýrka Tereza Nováková, která tak zkompletovala svůj hattrick. A byť se Křeč hodně snažila, ne a ne najít recept na dobře hrající Kobry. Sice se do listiny střelkyň zapsala také kapitánka Křeče Marie Hofmeisterová, ale konečný účet zápasu podtrhla svým druhým gólem zkušená Kobra Hana Hájková. Kobry se tak zaslouženě radovaly z tříbodového zisku a upevnily si tak vedení průběžného pořadí.

Zimní DAFL 2023/2024, 6. kolo: PS Křeč Mochtín - Kobra Stars Bolešiny (na snímku fotbalistky v růžových dresech) 3:7.Zimní DAFL 2023/2024, 6. kolo: PS Křeč Mochtín - Kobra Stars Bolešiny 3:7.Zdroj: Yvetta Chmelová

Ve druhém utkání šestého hracího dne také sice padl první gól velice brzy, míč ze své sítě lovila brankářka Topovek, což musela do přestávky ještě jednou, ale to bylo gólově vše. Šest branek bylo k vidění až po obrátce.

Nejdříve zavelela ke zvratu Topovka Karolína Kaslová, ale její spoluhráčky jí nevyslyšely. A tak to právě tato hráčka vzala znovu na sebe a střelecky se prosadila ještě jednou. Naopak s chutí pálily ostrými Chanovice, které postupně navyšovaly svůj náskok. Střelecky se dařilo hlavně mladičké Andělce Tereze Šímové, která se v utkání blýskla hattrickem. Andělky se díky výhře odlepily ode dna průběžné tabulky, jsou třetí,na chvost naopak spadly Křečandy. Topovky se dále vyhřívají na průběžné stříbrné příčce, vede bolešinská Kobra.

PS Křeč Mochtín – Kobra Stars Bolešiny 3:7

Zdroj: Yvetta Chmelová

Poločas: 2:5. Branky: 11. a 12. Voráčová, 33. Hofmeisterová - 3., 19. a 27. T. Nováková, 23. a 47. Hájková, 4. Farná, 15. Červená. Rozhodčí: Ivan Petličarovský. PS Křeč Mochtín: Bučková – Hofmeisterová, Voráčová, Michlová, Bauerová, Mazancová, Levá Strnadová, Kaňáková. Kobra Stars: Röschelová – T. Nováková, Červená, Hájková, Drastich, Farná, Kováříková, Kohoutová.

Andělky Chanovice - Topovky Řenče 6:2

Zdroj: Yvetta Chmelová

Poločas: 2:0. Branky: 30., 39. a 40. Šímová, 7. Hozmanová, 20. Toningerová, 34. Vlčková – 28. a 35. Kaslová. Rozhodčí: Ivan Petličarovský. ŽK: 1:0 (Lucie Hubková). Andělky: Klembarová – Toningerová, Dudová, Vlčková, Šafandová, Hozmanová, Šímová. Topovky Řenče: Jehlíková – Turková, Ondřejková, Hubková, Tůmová, Milotová, Mašková, Sýkorová, Růžičková, Kaslová.

Zdroj: Martin Mangl

Florbalisté divizního Sport Clubu Klatovy hrají další utkání sezony, tentokrát na půdě vedoucího týmu tabulky - FBŠ ATT Gorily Plzeň.
Sportovní víkend: Parádní florbalové menu, ale i volejbal, hokej nebo basketbal