„Budeme se opírat především spíše o zkušenější ověřenou kostru. Stále však platí, že s mladíky počítáme a rozhodně není vyloučeno, že svou příležitost může dostat některý z nich,“ zdůraznil trenér Rastislav Trtík v rozhovoru pro svazový web.

Mezi tu zkušenou kostru patří i 32letý Roman Bečvář, jenž přijel na sraz poprvé z Lucemburska, kde hájí barvy klubu Red Boys Differdange. Na šampionátu by měl být společně s Tomášem Babákem dirigentem hry českého celku. Jeho někdejší spoluhráč ze druhé bundesligy Leoš Petrovský zůstal v německém TuS Nettelstedt-Lübbeck a o místo reprezentačního pivota se poperes hráči ze stejné soutěže Vítem Reichlem, Štěpánem Zemanem a karvinskou dvojicí Václav Franc a Jan Užek.

I levoruký Tomáš Piroch, od léta hráč francouzského US Créteil, má na postu pravé spojky těžkou konkurenci. O pozici Stanislava Kašpárka, který jako jediný z český házenkářů hraje s běloruským Meškovem Brest prestižní Ligu mistrů, není pochyb ao druhé místo se popere Piroch s Dieudonné Mubenzem z německého Hüttenbergu.

Šmíd by měl zastávat pozici třetího gólmana.

Čeští házenkáři se na Euru představí v těžké skupině E, kde budou jejich soupeři Španělsko, Bosna a Hercegovina a Švédsko. Do další fáze šampionátu postoupí první dva celky.