„Hosté přijeli dobře koncentrovaní a měli jsme od první čtvrtiny problém se vyrovnat agresivitě soupeře. Přesto jsme se drželi a zápas jsme nakonec zlomili v poslední části, kdy jsme odskočili na dvouciferný rozdíl. K tomu pomohl výbornou obranou Rosťa Jirák, který ubránil jejich nejlepšího střelce Jurmana. Na útočné polovině naopak dominoval Karel Aušprunk. Všichni hráči odvedli dobrou práci, ale zatím tam jsou od nás i špatné pasáže, kde se projevuje to, že nejsme tolik sehraní, protože k nám dojíždějí někteří hráči z Děčína. To by se ale mělo každým zápasem zlepšovat a náš výkon by měl jít nahoru," vysvětloval po zápase trenér Lokomotivy Erik Eisman.

Talent tým Plzeňského kraje - Tatran Prešov 37:34, 5. října 2022.
Produktivní Talent zvítězil ve šlágru kola nad Prešovem

Další zápas čeká Plzeň na hřišti Basketbalu Polabí, jenž bude pro Západočechy další těžkou zkouškou.

„Záleží, v jakém složení soupeř nastoupí. Pokud využije hráče z Nymburka, bude to pro nás po utkání s Jindřichovým Hradcem dosud nejtěžší protivník," upřesnil Eisman.

Plzeň - Basketbal SP 85:68
Čtvrtiny: 22:18, 20:18, 22:18, 20:14. Sestava a body Plzně: Jirák 5, David 10, Aušprunk 20, Honomichl 12, Zeman 5, Sůva, Sertič 13, Winter 7, Baselides, Mach 11, Froněk 2.

Viktoria Plzeň (na archivním snímku fotbalistky v červenomodrých dresech) v zápase se Spartou.