„Stále se cítím stejně mladý,“ usmál se Francois Delecour po příjezdu do České republiky. „Jediný problém, který teď mám, je, že často měním auta a je potom těžší se přizpůsobit,“ doplnil.

Speciální host, kterého pozval Jiří Jirovec z firmy Invelt a usadil ho za volant nového Alpine A110 RGT, se dokázal velmi rychle sžít s rychlými a pro něho novými rychlostními zkouškami, dojel na pačejovské rallye celkově osmý a první v kategorii RGT. Na druhého Martina Radu s vozem Fiat 124 Abarth najel sedm minut.

Celkové prvenství na Invelt Rallye Pačejov obhájil již jistý domácí šampion Jan Kopecký. Druhé místo v předposledním podniku mistrovství ČR obsadil s odstupem 25 sekund Václav Pech, třetí skončil Filip Mareš.

Bývalý tovární jezdec Škody Kopecký získal osmý český titul v kariéře už po vítězství na srpnové Barum rallye Zlín. „Pačejovské rychlostní zkoušky byly rozmanité. Některé byly hodně rychlé, úzké, v keřích, přes horizont nebylo vidět. Těžké. Člověk se musel spolehnout na sebe a navigátora, což se mi líbilo. A pak tu byly v uvozovkách lehčí, přehlednější, kde bylo do zatáček vidět,“ řekl v cíli serveru mediasport.cz Jan Kopecký, který vyhrál sedm rychlostních zkoušek. Stejně jako druhý v pořadí Václav Pech.

Viktoria Plzeň B - Vyšehrad 2:3