Cal Ripken mladší, celý jménem Cal Edwin Ripken junior navštívil západočeskou metropoli v neděli během svého „turné“ po České republice. Sedmapadesátiletá legenda sportu, který u nás není úplně populární, navštívil děti na baseballovém hřišti v Plzni na Borech, kde jim ukázal část svého nezapomenutelného umění a vycházejícím hvězdičkám předával velmi cenné rady a zkušenosti.

Samotnou přítomností na hřišti ale Ripkenova návštěva v Plzni nekončí. Držitele absolutního rekordu v počtu odehraných zápasů v řadě za sebou (neuvěřitelných 2632 utkání v řadě) čeká v neděli odpoledne také beseda v plzeňském pivovaru u příležitosti zahájení putovní výstavy, která prezentuje historii českého baseballu a vliv USA na rozvoj tohoto sportu v ČR.

A proč si legenda klubu Baltimore Orioles, ve kterém strávil přes dvacet sezon vybral právě Plzeň? I proto, že se právě v největším západočeském městě odehrál v roce 1921 první baseballový zápas v české historii. „Jsem poctěn, že mohu dětem předvést sport, který miluji a zároveň se seznámit s kulturou a historií České republiky,“ řekl Ripken před odletem do pomyslného srdce Evropy.

V příštích dnech čeká baseballového železného muže (Iron Mana), jak se Ripkenovi kvůli jeho rekordu přezdívá, také návštěva v Praze a v Brně, kde bude vést praktický trénink pro mládežnické týmy.

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvládli sobotní zápas 25. kola. Aleš Čermák na snímku vpravo
Čermák zařídil hattrickem výhru nad Brnem