Ve druhé minutě by asi málokdo vsadil na to, že přátelské utkání futsalových reprezentací Česka a Německa skončí střeleckým koncertem Čechů 13:2. Skóre mezistátního zápasu, který se hrál v neděli večer v Městské hale Lokomotiva na Slovanech, totiž otevřeli hosté.

Češi srovnali v 6. minutě, kdy se trefil futsalista plzeňského Interobalu Jan Křemen, pro něhož to byl premiérový reprezentační mač. Benjamínek národního týmu se celkem trefil třikrát a na další tři branky přihrával. „Jsem rád, že se mi premiéra povedla tímhle způsobem. Bylo skvělé dát tři góly v prvním zápase a ještě před domácím publikem,“ těšilo Jana Křemena.
Český tým vyhrál první poločas 4:1. Na 3:1 zvyšoval další futsalista Interobalu Michal Holý. Ten necelou půl minutu po přestávce vstřelil pátý gól Česka. Ve 26. minutě se prosadil třetí plzeňský hráč Tomáš Vnuk – 7:1. Ve 30. minutě Češi vsítili jubilejní desátý gól. Skóre se zastavilo až na 13:2.

„Byl jsem nervózní, což je asi pokaždé, když se hraje nějaký první větší zápas. Při prvním střídání to ale ze mě spadlo. Kluci, kteří hráli se mnou (Tomáš Vnuk, Michal Holý a Michal Seidler), mně dost pomohli,“ pochválil kolegy Křemen.
Vyhovoval mu i herní systém reprezentace. „Ve čtveřici jsme hráli tři ze stejného klubu. Moc se to nelišilo od toho, co hrajeme v Plzni. Jsme na sebe zvyklí,“ vysvětlil Jan Křemen.

Už v úterý je na programu odveta v Drážďanech od 18.30 hodin.

Česká republika – Německo 13:2 (4:1).

Branky a nahrávky: 6. Křemen (Holý), 10. Seidler, 13. Holý (Křemen), 20. Hrdina (Křemen), 21. Holý (Vnuk), 22. Křemen, 26. Vnuk (Holý), 27. Seidler (Vnuk), 28. Křemen (Seidler), 30. Levčík (Hrdina), 32. Seidler (Křemen), 33. Seidler, 40. Levčík (10 m pk) – 2. Kliegel (Heinze), 28. Piga (Jurado). Diváci: 600.

Česká republika: Vahala (21. Kubíček) – Holý, Záruba, Levčík, R. Mareš, Hrdina, Slováček, Koudelka, Seidler, D. Drozd, Kovács, Vnuk, Křemen. Trenér Tomáš Neumann.