Na nedělní odpoledne plné florbalu se mohou těšit sportovní nadšenci nejen z Plzeňského kraje.

Hlavním cílem pozornosti bude Městská sportovní hala v Plzni na Slovanech.

Vše odstartuje v 15.45 hodin, kdy začíná tradiční západočeské derby celků Národní ligy mezi týmy FBC Plzeň a FB Hurrican Karlovy Vary.

Vrchol nedělního dne přijde potom v 19 hodin. V historicky prvním utkání nejvyšší české florbalové soutěže v regionu se v Plzni představí extraligové týmy AC Sparta Praha a Technology Florbal Mladá Boleslav.

Akce má příznačný název: Dobývání divokého západu.

Ani po skončení zápasu Autocont extraligy by ale diváci neměli odcházet.

V hale totiž proběhne autogramiáda hráčů, na které nebudou chybět bronzoví florbalisté z nedávného mistrovství světa. Vystaven bude také pohár z šampionátu.

Do přestávkového programu je připraveno vystoupení se švihadly a utkání elévů.

Pořadatelé se netají tím, že chtějí překonat rekord v návštěvnosti na florbalovém utkání v Plzni.

„V minulé sezoně pamatuje hala na Slovanech jednu velmi solidní florbalovou návštěvu. Na místní derby mezi týmy FBC Plzeň a Slavia VŠ Plzeň dorazilo úctyhodných 348 diváků, což byla druhá největší návštěva na klubovém florbale v Plzni," připomíná Adam Tkadlec ze spolupořádajícího klubu Slavia VŠ Plzeň.

„Ještě více, 366 diváků, přišlo na play-down první ligy mezi týmy FBC Plzeň a FBC Start98. Tuto hranici s největší pravděpodobností překonalo pouze utkání české reprezentace proti Německu, které se v Plzni kdysi hrálo," upřesňuje Adam Tkadlec.

Extraligové utkání v Plzni rozhodně není prvním duelem mimo hřiště týmů z nejvyšší domácí soutěže.

Extraliga se v minulosti představila třikrát ve Králově Dvoře, dvakrát ve Svitavách, Jindřichově Hradci, Chomutově, Kadani a jednou v Teplicích, Ústí nad Labem, Hranicích a Hradci Králové.

Dosud největší návštěva byla zatím v Chomutově, kam se přišlo na utkání mezi Tatranem Střešovice a Chodovem podívat úctyhodných 1020 diváků.

Nyní je na řadě Plzeň.

Favoritem extraligového duelu bude určitě Mladá Boleslav. Ta v Plzni představí dva bronzové medailisty z šampionátu ve Švédsku – Jelínka a Curneye.

Sparta zase na západ Čech přiveze plzeňského rodáka Marka Mandelbauma a také dva odchovance Karlových Varů – Miroslava Šnajdra a Martina Beneše.

„Vyvézt utkání s Bolkou do Plzně je skvělá příležitost, jak západním Čechám ukázat ten nejlepší florbal, co se v republice hraje. Věřím, že přijde plný dům a hala bude narvaná florbalisty z celého kraje, kterým tento florbalový den vlije do žil krev pro další práci a florbalovou dřinu. Aby mohli jednou být při extraligovém utkání také na hřišti a ne pouze v hledišti," vzkázal svým nástupcům ze západních Čech na klubovém webu gólman Sparty Martin Beneš.

Vstupné na celý nedělní program činí 50 Kč za osobu, rodinné vstupné (dva dospělí a dvě děti nebo jeden dospělý a tři děti) je 130 Kč.