Ano, plzeňský tým v tomto zápase sice neuvidíme, zato uvidíme florbal té nejvyšší kvality. V rámci dlouholeté spolupráce mezi nejúspěšnějším českým klubem Tatranem Střešovice a FBC Plzeň se již potřetí uskuteční populární „Cesta na západ“. Bude ji hostit Městská sportovní hala na Lokomotivě, a to již v pondělí od 17 hodin.

„Na západě Čech dlouhodobě chybí nejvyšší florbalová soutěž, proto jsme se rozhodli celý projekt zopakovat,“ uvedl prezident spolupořadatelského klubu FBC Plzeň Libor Strejček. „Chceme tak opět široké veřejnosti ukázat florbal na té nejvyšší úrovni v České republice a motivovat především mládež ke sportu,“ pokračuje plzeňský Strejček.

Soupeřem Tatranu Střešovice bude tým ze severu Čech – FBC Liberec. V Plzni se tak bude hrát o důležité příčky před blížícím se play-off.

Spolupráce mezi pražským velkoklubem a plzeňským FBC i nadále rozkvétá. V posledním roce však pod novým názvem „Společně rychleji“. Tento projekt propojuje hned šest florbalových oddílů z celé republiky.

„V průběhu utkání se uskuteční finanční sbírka na podporu kadaňského florbalisty Radka Zelinky. Jeho příběh možná znáte z médií. Den před vzájemným střetnutím družstev FBC Plzeň a Katů z Kadaně v Národní lize šel Radek noční Plzní, kde byl brutálně napaden. Od té doby statečně bojuje s následky potyčky po různých nemocnicích a bohužel přišel o část dolní končetiny. Z tohoto důvodu bude v průběhu akce probíhat finanční sbírka, která by ulehčila Radkův návrat do běžného života,“ dodal Strejček.