Komu není známo, oba plzeňské celky se snaží již několik let neúspěšně postoupit do Národní ligy, kde působí další plzeňský tým FBC. Slavii se to již před řadou let podařilo, ale následně hned spadla zpět. Florbalová škola dosud neprolomila brány vyšší soutěže.

Uzavřeny jí navíc zůstanou i letos.

Výkonný výbor Českého florbalu se rozhodl vzhledem k nařízení vlády kvůli riziku šíření nákazy nemocí COVID-19 ukončit letošní sezonu.

„Celkové pořadí družstev ve všech soutěžích je stanoveno jejich pořadím v základní části se zohledněním úvodní fáze play-off, pokud byla dohrána. Florbalové řády jasně stanovují určování postupujících a sestupujících. Jsou určeni ti sestupující a postupující, o nichž již bylo sportovně rozhodnuto. V případě určení pouze sestupujících, budou soutěže doplněny družstvy, která mají na vyšší soutěž nárok dle legislativních předpisů. Ostatní soutěže nebudou mít v sezoně 2019/2020 sestupující ani postupující,“ je uvedeno na oficiálním webu Českého florbalu.

Plzenští strážníci provádějí při pochůzkách v rekreační oblasti Bolevecké rybníky dohled nad dodržováním bezpečnostních opatření kvůli zabránění šíření koronaviru.
Policisté kontrolovali nošení roušek či šátků

Jelikož ale v divizi právě probíhalo play-off a o soutěž výše play-out o udržení, nebylo dosud rozhodnuto o sestupujících a postupujících.

Nastala proto varianta, která je ze sportovního hlediska nejhorší. Příští sezona odstartuje v těchto soutěžích beze změny.

„Cítím obrovské zklamání. Letošní sezona byla skvělá a opravdu hořce koušu, že jsme ztratili šanci na postup. V životě jsou důležitější věci než florbal, ale je to smutné. Přesto věřím, že se z toho oklepeme, tým zůstane pohromadě a budeme ještě silnější,“ řekl manažer a hráč Slavie Plzeň Adam Tkadlec.

O postupujících je naopak rozhodnuto v obou nižších soutěžích Plzeňského a Karlovarského kraje, které byly již dohrány.

V Regionální lize mužů si postup vybojoval Stod a výběr Sokola Koterov.

V Krajské lize ukořistil klíčové první místo po dramatickém závěru ambiciózní tým Greyhounds Plzeň, jenž získal stejně bodů jako Tlučná, ale k celkovému prvenství mu pomohly lepší vzájemné zápasy.

Ilustrační foto
Zatím všechny testy plzeňských lékařů vyšly negativně