Autor 30 branek z loňské sezony by měl zasáhnout už do dnešního očekávaného utkání proti Slavii VŠ Plzeň.

Před sezonou jste hlásil svůj odchod do Ústí, ale poměrně brzy se vracíte zpět. Proč vám to v Ústí nevyšlo?
Když přišla po minulé vcelku vydařené sezoně nabídka z Ústí, neváhal jsem, protože to pro mě byla nová výzva a měl jsem chuť hrát zase o stupínek výše. Podle mého to nevyšlo proto, že jsem nezapadl do herní koncepce týmu a nedostal jsem nějakou výraznou šanci se prosadit. A když už nějaká šance přišla, nebyl jsem ve své herní pohodě jako loni v Plzni.

Severočeskému týmu se od začátku sezony poměrně daří. Je možné, že i proto jste se tolik nedostával do hry?
Ano, myslím, že Ústí naplňuje pověst černého koně soutěže. Samozřejmě je těžké se do sestavy probojovat, když tým šlape, nicméně si myslím že příležitostí mohlo být víc.

Vracíte se sice do Plzně, ale měl jste i jiné nabídky, např. z Kadaně. Proč jste se nakonec rozhodl znovu pro Plzeň?
Ve hře nebyla jen Kadaň a Plzeň. Byl jsem skoro rozhodnutý jít hrát domů, protože Kadaň je pro mě srdcová záležitost, ale po delším rozhodování a konzultaci s rodinou jsem se rozhodl kvůli škole a bakalářské práci pro návrat do Plzně.

Sledoval jste výkony a hru Plzně i během té doby, co jste byl mimo? Co říkáte na úvod sezony?
Samozřejmě, po každém zápase jsem si psal s Dominem (Dominik Mirovský) a sledoval onlajny, tabulky a statistiky celé ligy. Trošku mě překvapilo zaváhání v Liberci, ale brada mi spadla po výsledku 17:3 v derby s Vary. To tedy, pánové, zpětně ještě smekám klobouček. Myslím, že sezona nezačala špatně, tak uvidíme, zda v tom budeme pokračovat.

Nejbližším zápasem, do kterého byste mohl nastoupit, je derby se Slavií. Jak se na ten zápas těšíte a co od něj čekáte?
Těším se moc. Dva měsíce jsem se herně trápil a moc nehrál, takže to pro mě budou takové florbalové Vánoce začátkem listopadu. Mám velikou chuť hrát a bavit se florbalem. Čekám, že se Slavie bude chtít vytáhnout a bude to derby se vším všudy. Doufám, že přijde dost lidí. Nebude to lehký zápas, ale snad nám to tam bude padat a věřím, že vyhrajeme.