Florbalistky Slavie vyřadily Chomutov

Plzeň – Po výhře 11:0 z domácího prostředí dokázaly hráčky FBŠ Slavia Plzeň vyhrát i druhé utkání a postoupily.

14.3.2017

Ilustrační fotoFoto: Foto: DENÍK/Michal Bílek

Boj o extraligu pokračuje. V osmifinále play-off florbalové I. ligy žen plzeňské hráčky bez větších problému přešly přes Chomutov.

V prvním utkání slávistky jednoznačně dominovaly. Úvodní třetinu vyhrály pouze 1:0, pak ale spustily gólostroj. Druhý gól vstřelila po lahůdkové přihrávce Nikoly Staňkové, střelkyně první branky, Magdalena Kolářová. Další zásah přidala krátce poté Michaela Mašková. Prostřední dvacetiminutovku nakonec hráčky Slavie ovládly v poměru 5:0.

Před třetí třetinou vystřídali hosté brankáře, ani tento tah však Chomutovu příliš nepomohl. Konečné skóre 11:0 dobře odpovídá průběhu zápasu. „Náš výkon byl soustředěný, prezentovali jsme se trpělivou kombinační hrou," chválil trenér Slavie Vít Procházka.

Druhé utkání mělo odlišný scénář. Hned na začátku se chopily iniciativy hráčky domácího Chomutova. „Rychle si vybudovaly dvoubrankové vedení. My jsme naštěstí nepropadli panice a výsledek jsme otočili," řekl kouč Procházka.

Slávistky se nevzdaly a zásluhou přesných zásahů Petry Knotkové a Maškové ještě do konce první části skóre srovnaly. Zbytek zápasu už měly v režii Plzeňanky a po výhře 7:3 vybojovaly postup do čtvrtfinále. Florbalistky Slavie tak stále bojují o postup do extraligy. Tam se přímo kvalifikuje vítěz play-off, poražený finalista zabojuje o postup v baráži.

1. zápas: FBŠ Slavia Plzeň – Florbal Chomutov 11:0 (1:0, 5:0, 5:0)

Branky: 15. a 29. Staňková, 26. a 38. Kolářová, 34. Gashi, 40. Vostracká, 46. Böhmová, 46. Urbanová, 48. Suková, 52. Knotková, 57. Mašková.

2. zápas: Florbal Chomutov – FBŠ Slavia Plzeň 3:7 (2:2, 1:3, 0:2)

Branky: 3. Klímová, 6. Schoberová, 39. Egermaierová – 21. a 41. Suková, 11. Knotková, 16. Mašková, 23. Urbanová, 40. Staňková, 49. Böhmová.

Autor: Šimon Tittel

14.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
Praktici zavřeli.

Praktici dnes zavřeli

Hráči Viktorie na letišti. Ilustrační foto.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Škodovka prohrála, přesto je první

Litvínov, Plzeň – Hokejisté Škody Plzeň sice v úterním 14. kole prohráli na ledě posledního Litvínova po prodloužení 1:2, přesto se vyhoupli do čela extraligy  před Kometu. Obhájci titulu totiž vyšli naprázdno v Třinci, ale za Škodovkou zaostávají na začátku druhé čtvrtiny jen o skóre.