První extraligový zápas v historii mají za sebou florbalistky FBŠ Slavie Plzeň. Premiéra jim ale nevyšla úplně podle představ, západočeské bojovnice prohrály na půdě Olomouce 4:9. Ačkoliv byl po skončení utkání počet střel jen 35:34 pro domácí, skóre na výsledkové tabuli svítilo jasně ve prospěch Olomouce.

Hlavním důvodem byla mimořádná produktivita domácích hráček, a také skvělý výkon brankářky Martiny Frankové. První třetina zajímavého duelu nabídla fanouškům toho nejlepšího českého ženského florbalu celkem šest branek. Bohužel, o pět z nich se postaraly domácí hráčky. Zvlášť osmá minuta utkání byla na gólové momenty velmi plodná. Olomouc v ní totiž vstřelila tři branky, plzeňské florbalistky pouze jednu. O tu se po přihrávce Ježkové postarala Michaela Mašková, který tak vstřelila historicky první gól Plzně mezi extraligovou elitou.

Nejblíže k vyrovnání skóre byly svěřenkyně trenéra Víta Procházky v polovině utkání, kdy dvěma slepenými góly snížily na rozdíl dvou branek. Pak se ale opět rozjel ryzí olomoucký gólostroj, který se zastavil až na magickém čísle devět. I přes porážku o pět branek ale zaslouží Západočešky absolutorium a velkou pochvalu, což po zápase přiznala i trenérka FBS Olomouc Alice Pavlíková. „V utkání proti nováčkovi z Plzně rozhodl výkon naší brankářky a naše produktivita. Plzeň předvedla velice sympatický výkon v prvním extraligovém utkání. Chtěli bychom soupeři poděkovat za pěkný zápas,“ uvedla spokojená Alice Pavlíková, koučka Olomouce. Příští zápas čeká florbalistky Slavie už tuto sobotu. Do Plzně přijede tým 1. SC Tempish Vítkovice.

FBS Olomouc - FBŠ Slavia Plzeň 9:4

Třetiny: 5:1, 3:2, 1:1. Branky a nahrávky: 8. Mošťková (Cholinská), 8. Žáková (Manová), 8. Cholinská (Mošťková), 18. Mošťková (Oháňková), 19. Manová, 28. Cholinská (Pejzlová), 30. Cholinská (Jakubkovičová), 33. Žáková (Pejzlová), 43. Tomanová (Bořutová) – 8. Mašková (Ježková), 23. Krňoulová (Suková), 27. Šnebergrová, 52. Staňková (Přerostová). Rozhodčí: Prouza, Rogowski. Střely na branku: 35:34 (11:12, 13:12, 11:10). Diváci: 85. Sestava Plzně: Fialová (Fišerová) – Vostracká, Krňoulová, Staňková, Přerostová, Suková – Nachtmanová, Křemenáková, Mašková, Koulová, Denková, Volkmannová, Böhmová, Šnebergrová, Vaníčková, Ježková, Chalušová. Trenér Plzně: Vít Procházka.