Až v sedmém kole mezi extraligovou elitou oslavily florbalistky plzeňské Slavie první vítězství. Svěřenkyně trenéra Víta Procházky hostily v sobotu večer ve své hale na Borech střešovický Tatran, který před samotným duelem okupoval devátou příčku. První třetina branku nepřinesla. A to i přes několik příležitostí na obou stranách. Úvodní trefu vypjatého duelu tak diváci viděli až ve 25. minutě utkání. O tu se postarala domácí kapitánka Nikola Staňková, která z bezprostřední blízkosti propálila jinak výborně chytající střešovickou gólmanku Drbalovou. Hostující hráčky ale pak dvěma góly skóre otočily. Když už to vypadalo, že to Plzeňankám znovu nevyjde, přišla 57. minuta utkání. Nejprve se štěstím vyrovnala Přerostová a o dvaatřicet vteřin později rozhodla o historicky prvních extraligových bodech Slavie Michaela Mašková.

„Obrovské drama až do konce, vyhrát mohl kdokoli. Fanoušci nás hnali k parádnímu výkonu, celý tým dnes odvedl dobrou práci. Snad bude mít první vítězství pozitivní dopad na naši psychiku a budeme už bodovat častěji. Chtěl bych poděkovat divákům, pořadatelům a hráčkám za parádní zápas ve vynikající atmosféře,“ uvedl bezprostředně po zápase spokojený trenér plzeňských bojovnic Vít Procházka.

FBŠ Slavia Plzeň – Tatran Střešovice 3:2

Třetiny: 0:0, 1:1, 2:1. Branky a nahrávky: 25. Staňková (Urbanová), 57. Přerostová (Staňková), 57. Mašková – 35. Reindlová (Zabavská), 49. Reková. Rozhodčí: Beranová, Hejnová. Střely na branku: 31:37. Diváci: 84.