Bodově naprázdno vyšly o víkendu florbalistky plzeňské Slavie hrající nejvyšší domácí soutěž žen. Západočešky nejprve v pátek večer nestačily na favorizovaný Florbal Chodov, kterému podlehly 0:9. „Dali jsme si za úkol aktivně a důsledně bránit, což se nám až na pár smolných branek celkem dařilo. V poslední třetině už ale přišla únava a s ní se dostavily i chyby. Směrem dopředu nás bohužel pořád brzdí individuální nešikovnost, nula na kontě vstřelených branek určitě mrzí,“ řekl k zápasu s pražským gigantem trenér florbalistek plzeňské Slavie Vít Procházka.

Ve druhém duelu, který se hrál v neděli, byly plzeňské „princezny“ svým soupeřkám vyrovnanějším partnerem. Přesto opět neuspěly, na palubovce domácího Jičína prohrály 2:6. Plzeňanky tak zůstávají i nadále poslední. „V neděli to byla z naší strany přehlídka nepřesností, z čehož plynuly chyby v rozehrávce a bída v zakončení," komentoval porážku v Jičíně kouč Procházka.

Pohár PKFS - Chotíkov vs. Touškov.
Róth šesti góly zničil Třemošnou. Chotíkov si zastřílel

19. kolo: FBŠ Slavia Plzeň – Florbal Chodov 0:9
Třetiny: 0:3, 0:2, 0:4. Rozhodčí: Pěnička, Šafář. Střely: 8:39. Diváci: 102. Sestava Plzně: Fišerová (Fialová) – Nachtmanová, Křemenáková, Mašková, Vostracká, Staňková, Volkmannová, Drugdová, Böhmová, Vaníčková, Urbanová, Přerostová, Suková, Škardová, Havlová, Košťálová, Krňoulová. Trenér: Vít Procházka.

20. kolo, FBK automatik Jičín – FBŠ Slavia Plzeň 6:2
Třetiny: 3:0, 2:0, 1:2. Branky a nahrávky Plzně: 42. Staňková, 43. Mašková (Urbanová). Rozhodčí: Beránek, Přibyl. Střely: 26:20. Sestava Plzně: Fišerová (Šindelářová) – Nachtmanová, Křemenáková, Mašková, Suková, Staňková, Denková, Volkmannová, Drugdová, Böhmová, Vaníčková, Urbanová, Přerostová, Škardová, Havlová, Košťálová, Krňoulová. Trenér: Vít Procházka.