Po dlouhé přestávce zapříčiněné světovým šampionátem v Praze se opět naplno rozběhl florbalový kolotoč včetně nejvyšší soutěže žen, ve které město reprezentuje tým FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň. Nováčka soutěže, který vůbec poprvé ve své historii bojuje o extraligové body, čekalo těžké dvoukolo.

Již v pátek večer do západočeské metropole přijel pražský celek Ivanti Tigers Jižní Město, který je stálicí mezi extraligovou elitou. Roli favorita také v hale na Borech nakonec potvrdil, když zvítězil vysoko 11:2. To, že byly florbalistky z hlavního města jasnými favoritkami, dokládá už velmi kvalitní kádr. V pražském dresu se třeba představila Denisa Billá, která si připsala dva kanadské body za jeden gól a asistenci. Na první pohled to není nic výjimečného, ale zdání klame, věřte. Billá totiž svým bodovým příspěvkem stanovila nový rekord ženské florbalové extraligy, když dosáhla úctyhodné mety 505 bodů v zápasech základní části. „Technicky jsou Tigers míle před námi, navíc jsme odflákli velkou část poslední třetiny. Škoda tak vysokého výsledku, mnohokrát jsme to soupeři hodně usnadnili,“ uvedl krátce k zápasu trenér Slavie Plzeň Vít Procházka.

FBŠ Slavia Plzeň – Ivanti Tigers Jižní Město 2:11
Třetiny: 0:3, 2:4, 0:4. Branky nahrávky Plzně: 28. Böhmová (Košťálová), 30. Košťálová (Krňoulová). Rozhodčí: Brejcha, Husák. Střely na branku: 18:43. Diváci: 71.

Ani ve druhém víkendovém utkání plzeňské ženy neuspěly. V rámci 14. kola cestovaly do Brna, kde se utkaly se Židenicemi. Tedy týmem, který Západočešky v této sezoně už porazily – doma 3:2. Tentokrát ale tvrdě narazily a po jednoznačném průběhu prohrály stejně jako proti Jižnímu Městu 2:11.

K1 Florbal Židenice – FBŠ Slavia Plzeň 11:2
Třetiny: 3:1, 5:1, 3:0. Branky a nahrávky Plzně: 11. Krňoulová, 40. Mašková (Vaníčková). Rozhodčí: Axmann, Šiška. Střely na branku: 46:18. Diváci: 81.

V dalším kole hrají hráčky Slavie už tuto sobotu doma od 17 hodin proti Liberci. A vzhledem k bodovému zisku a postavení obou týmů v tabulce o důležitosti utkání ani nemusíme mluvit.