Kanta a Kodl přišli do Plzně z Rokycan, se kterými se Plzeň utkávala v minulé sezoně ve druhé lize. Plzeň měla na tyto dva hráče zálusk již v minulé sezoně, přestup se ale nakonec nekonal.

Letos vše klaplo a klub může očekávat velkou ofenzivní sílu a produktivitu od Kanty a kvalitní defenzivní hru od Kodla. Kanta má ještě navíc zkušenosti s pražským Tatranem a to jistě v Plzni zúročí.

Ze Sokolova, který po minulé sezoně sestoupil ze druhé ligy, přišel do Plzně Tomáš Abrhám. Tento velký srdcař a dříč už za Plzeň v minulosti pár sezon odehrál a vždy patřil k jejím velkým oporám.

Na západě Čech se jeho vytříbená technika vidí jen vzácně, a jeho návrat tak bude pro Plzeň v premiérové sezoně ve druhé nejvyšší české soutěži velkým přínosem.

Gólman Milan Hajn už s Plzní trénoval v minulé sezoně, ale v zápasech nastupoval za druholigový Hradec Králové. Letos už se ale upsal FBC a doplní brankářskou dvojici Kohout, Hurda.

Fanoušci plzeňského florbalu se mohou těšit na další jména, vedení klubu se totiž netají tím, že příchody dalších hráčů budou následovat.

Čerstvé posily zasáhly do nedělního přípravného utkání proti FBC Kladno, které ještě v loňské sezoně působilo v extralize a mezi českou elitu se jistě bude chtít brzy vrátit.

Se svým prvoligovým konkurentem drželi Západočeši krok celou první třetinu, kterou prohráli 0:1. Ve druhé třetině ovšem propadli a domácí Kladno se dostalo do vedení 6:1. Poslední část hry přinesla ještě jednu branku do sítě hostujícího celku a Plzeň si odvezla porážku 1:7.

První ligové utkání odehraje FBC Plzeň v neděli 18. září na půdě Náchoda.