Plzeňský celek může těšit také to, že jejich pronásledovatelé z České Lípy prohráli v sobotu v Kadani 3:5 a v tabulce ztrácí na lídra při shodném počtu zápasů už čtyři body.

Domažlice vstoupily do utkání proti favoritovi nebojácně a vyneslo jim to úvodní branku, když nenápadné nahození Boříka prolétlo klubkem hráčů a skončilo až v síti za bezmocným plzeňským brankářem Hurdou.

Do druhé třetiny vstoupili hosté jako vyměnění a rozpoutali brankostroj. Ve 25. minutě srovnal Janáček na 1:1 a o tři minuty později dostal Plzeň do vedení Eichler.

Stejný hráč zvyšoval také na 3:1 a po dalších gólech Janáčka, Kirchmana a Matějky to bylo po druhé třetině už 6:1 pro hostující tým.

Ve třetí části hry už pod dojmem vysokého vedení plzeňští florbalisté ve svém tempu polevili, přesto dokázali ještě čtyřikrát skórovat.

Na rozdíl šesti branek (7:1) zvyšoval Kotyl. Pak sice domácí dokázali při dvojnásobné přesilovce a dalším signalizovaném trestu snížit na 2:7, ale zbytek zápasu už byl opět v režii Plzně.

Třetí a čtvrtou branku v utkání si na své konto připsal Eichler a účet zápasu uzavřel svojí druhou trefou Kirchman. Plzeň si tak přivezla z Domažlic vítězství 10:2 a upevnila si vedení v tabulce.

TJ Jiskra Domažlice – FBC Plzeň 2:10 (1:0, 0:6, 1:4)

Sestava Plzně: Hurda (Kohout) - Eichler, Mandelbaum, Janáček, Kotyl, Matějka, Kirchmann, Kůst, Firla - Straka, Khek, Kratochvíl, Jurečka.

V nedělním 14. kole měli Plzeňané vzhledem k lichému počtu účastníků soutěže volný los.

Ostatní výsledky 13. kola: FbC 98 Chomutov - TJ Turnov 9:10 p., USK Slávie Ústí nad Labem - TJ Baník Sokolov 4:3, FBC DDM Kadaň - FBC S&H Česká Lípa 5:3, TJ Lovochemie Lovosice LFP - FB Hurrican Karlovy Vary 3:2 p. Výsledky 14. kola: Domažlice - Rokycany 6:8, USK Ústí n. L. - Karlovy Vary 6:1, Lovosice - Sokolov 8:3, Kadaň - Turnov 10:4, Chomutov - Česká Lípa 6:10.