Západočeši vstoupili do zápasu bravurně a po deseti minutách vedli 3:0. Do konce první třetiny ovšem domácí snížili na 2:3 a ve 30. minutě mohli srovnat z trestného střílení.

Kadaňského Štěrbu ale vychytal brankář Ščurko a o dvě minuty později zvyšoval hostující Eichler na 4:2. Na snížení Kadaně odpověděl ve 37. minutě Zábran gólem na 5:3 a tímto skóre také skončila druhá třetina.

V poslední části sice ve 45. minutě korigoval Dolanský na 4:5 z pohledu Kadaně, ale další gól už pozorně bránící hosté soupeři nedovolili a mohli se radovat ze zisku tří bodů.

„Měli jsme problém s ubráněním standardek soupeře. Inkasovali jsme z nich dva góly, a bohužel jsme potom Kadani jednou nesmyslně namazali. Závěr jsme si ale dokázali uhlídat," uvedl trenér vítězů Libor Strejček.

Plzeňští borci využili zaváhání prvních Karlových Varů a čtyři kola před koncem základní části za nimi zaostávají o pouhé tři body.

Západočeši si vítězstvím v Kadani upevnili třetí místo v tabulce, ale po víkendu může být ještě veseleji. Plzeň totiž v sobotu přivítá v přímém souboji o druhou pozici od 17 hodin v Městské sportovní hale na Slovanech tým z Turnova.