Plzeňané vstoupili do zápasu na jedničku a po první třetině vše vypadalo na hladký průběh duelu. Domácí vedli o čtyři branky a ani ve druhé periodě nic nenasvědčovalo tomu, že by mohlo být zaděláno na drama. Hostující Traverza postupně zabrala, začala mít více ze hry a postupně smazávala pohodlný náskok domácího celku.

Jako klíčová se nakonec ukázala sedmá trefa Horažďovského. Plzeňský útočník rozkmital své rychlé nohy, uvolnil se do střelecké pozice a poté parádní ranou o tyčku vsítil rozhodující branku utkání.

Mukařov se sice pět minut před koncem duelu přiblížil na nejtěsnější možný rozdíl, ale ani následná hra v šesti bez gólmana nepřinesla hostům vyrovnání.

Středočeši v závěru pořádně zamkli svého protivníka, ale jejich střelecké pokusy míjely plzeňskou svatyni.

„V první třetině jsme potrestali pasivitu soupeře a vypracovali si rozhodující náskok. Postupně jsme polevili v koncentraci a uspokojili se vedením. K tomu jsme začali kupit množství individuálních chyb a prohrávat osobní souboje. Dále jsme byli pasivní v rozehrávce a pomalu přenášeli hru. Nakonec se nám výsledek podařilo se štěstím ubránit do konce,“ byla znát po vítězství úleva ve slovech trenéra FbC Plzeň Pavla Strejčka.

FbC Plzeň – Traverza Mukařov 7:6

Třetiny: 5:1, 1:1, 1:4. Branky: 17. a 36. Brabec, 7. Malý, 11. Kuneš, 17. Rybnikár, 17. Kuneš, 50. Horažďovský – 4., 47., 51. a 55. Noha, 38. Sláma, 46. Fořt. Rozhodčí: Tomáš Kapr, Michal Tichý. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Střely na branku: 34: 36. Diváci: 48.

Sestava Plzně: Bezděk – Khek, Kuneš, Malý, Rybnikár, Brabec, Horažďovský, Eichler, Válka, Vošta, Lapuník, Němeček, Bezděk, Tomášek, Täuber. Trenér Pavel Strejček.