Převládá u vás zklamání z prohraného finále nebo berete účast v něm jako úspěch?
S účastí ve finále můžu být spokojený, ale počítá se jenom vítězství. O to více si cením prvenství ve čtyřhře společně s Liborem Salabou.

Jak hodnotíte finále dvouhry?
Myslím si, že ani jeden z nás nehrál dnes úplně dobře. To mě trošku štve, že můj výkon nebyl takový jako v předchozím průběhu turnaje.

Začátek zápasu vám příliš nevyšel. Prohrával jste už 2:5, ale potom jste se chytil a vyhrál první sadu 7:5…
Začal jsem hodně špatně. Asi to bylo také tím, že jsem celou noc nespal. Už dva tři dny jsem nemocný, takže mi chvíli trvalo, než jsem se zahřál a dostal se do tempa. Potom jsem začal hrát dobře a přestal jsem kazit.

Ve druhém setu jste ale přišel hned o první servis a soupeř byl na koni…
Kdybych chytil začátek druhého setu, tak jsem vyhrál. Bohužel se mi to nepovedlo, sice jsem ještě srovnal na 3:3, ale potom už jsem zase hodně chyboval.

Nemohly vám chybět síly? Přeci jenom jste na rozdíl od soupeře odehrál také dva zápasy ve čtyřhře…
O náročný program úplně nešlo. Spíš mi bylo opravdu hodně špatně kvůli té nemoci. Při delších výměnách se mi špatně dýchalo a ke konci zápasu už to bylo hodně znát.

Šampionátu v Plzni jste se zúčastnil už pošesté v řadě a letos jste dosáhl svého nejlepšího úspěchu. Dotáhnete to v příštím roce na tu nejvyšší metu?
Jsem rád, že jsem to trošku prolomil, protože se mi tady úplně nedařilo. Nejvýš jsem tady byl zatím v semifinále, jinak jsem vždycky vypadl celkem brzy. Letošní finále je z toho pohledu úspěch, ale na druhou stranu mě mrzí, že ve finále jsem nepodal takový výkon, jaký bych chtěl.

V semifinále dvouhry jste vyřadil Libora Salabu, se kterým jste o pár hodin později vyhrál finále čtyřhry. Jak se vám hrálo proti deblovému kolegovi?
Je pravda, že ten zápas byl pro mě trošku zvláštní. S Liborem jsme výborní kamarádi, jsme spolu hodně v kontaktu a voláme si každá den. Jezdíme spolu na turnaje, letos jsme jich spolu objeli nějakých deset patnáct. Ale zase jsme tak nějak profíci a musíme se k tomu umět postavit.

Můžeme se na vás těšit také v příštím ročníku halového šampionátu v Plzni?
Je to pravděpodobné.

Co uděláte s finanční odměnou, která ve vašem případě činila 25 tisíc za finále dvouhry a 6,5 tisíce za vítězství ve čtyřhře?
Určitě to investuji do dalších turnajů. Teď to vypadá, že mým dalším turnajem bude Kish Island v Íránu.