Ruskou záležitostí se stalo letošní finále mezinárodního turnaje žen Tennis Arena Cup v Plzni. O titul a prémii 25 tisíc amerických dolarů si to včera krátce po poledni mezi sebou rozdaly Anna Kalinská a Natalia Vichljancevová. Finále dvouhry vyhrála devatenáctiletá Vichljancevová poměrně jednoznačně ve dvou setech 6:1 a 6:3.

Předchozí ročníky vyhrály Češky Denisa Allertová a Plzeňanka Andrea Hlaváčková. Jenže ani jedna letos v Plzni nehrála. Česká republika měla letos dvojnásobné zastoupení v semifinále, ale Michaela Bayerlová i Tereza Smítková padly v sobotu právě s výše zmíněnými Ruskami.

„„Dneska mi to prostě nešlo. Byl to i tak dobrý týden, takže jsem spokojená. Servis mi příliš nešel, byla jsem mírně nervózní," hodnotila pro server tenisový svět.cz sobotní semifinálový zápas proti Kalinské sedmnáctiletá Bayerlová.

Přesto, že stále patří mezi juniorky, dosáhla výrazného úspěchu a za semifinále v Plzni si připíše prvních 18 bodů do žebříčku, což je výrazná porce bodů, která jí pomůže k tomu, aby na menších ITF turnajích nemusela absolvovat v následujících měsících kvalifikace.

Favorizovaná turnajová dvojka Tereza Smitková nestačila na pozdější vítězku Vichljancevovou. „Soupeřka dneska byla lepší. Já jsem nehrála nejhůř, možná to byl můj nejlepší zápas na turnaji. Měla jsem si pro to možná více jít, ale necítila jsem tu jistotu v úderech," popsala zápas Smitková.

Ta v první sadě dostala debakl 1:6. Po druhém setu se zdálo, že by mohlo být s naší tenistkou vše v pořádku, neboť po kvalitním výkonu vyhrála 6:4. Třetí set se ale nadmíru podobal tomu prvnímu.

Výsledky Arena Cup

Dvouhra
Semifinále:
Kalinská (RUS) – Bayerlová (ČR) 6-1, 6-0, Vichljancevová (RUS) – Smitková (ČR) 6-1, 4-6, 6-1.

Finále:
Vichljancevová – Kalinská (obě RUS) 6-1, 6-3.