Talent tým Plzeňského kraje opět začal katastrofálně, protože v 5. minutě prohrával 0:4. „Už si na to zvykáme. Mohu si z toho teď dělat srandu nebo to zlehčovat, ale musíme na tom stále pracovat. Znovu jsme se vrátili ke špatným začátkům, které jsme předváděli v některých zápasech před semifinálovou sérií a v prvních dvou zápasech s Duklou, kdy jsme se dostali do šancí, ale neproměnili jsme je. Což nelze srovnávat se třetím a čtvrtým duelem semifinále, kdy jsme se vůbec neprosadili. Teď jsem byl trochu ve větším klidu, protože jsem viděl, že se do šancí dostáváme,“ řekl trenér Plzně Petr Štochl.

Domácí však postupně umazávali ztrátu a v polovině prvního poločasu vyrovnali na 9:9. Šest minut před koncem úvodní třicetiminutovky se Plzeň poprvé dostala do vedení – 14:13. Do šaten se šlo za stavu 17:15 pro Talent.

Ve druhé půli si Plzeň vypracovala čtyřbrankový náskok, ale Dukla po polovině druhého dějství snížila na rozdíl jedné branky. Poslední necelá čtvrthodina zápasu byla v režii domácích, kteří si vzali zpět čtyřgólové vedení. Talent zvítězil 34:31. „Nemyslím si, že rozhodujícím faktorem byly zkušenosti. Vítězství je cenné proto, jakým nasazením, chutí a snahou udělat krok navíc jsme ho dosáhli. Navzájem jsme si pomáhali, což jsem v některých zápasech postrádal,“ tvrdil Štochl.

Talent sérii vedl 2:0, ale Dukla srovnala krok na 2:2. „V té chvíli jsem začal přemýšlet jak týmu pomoct, jakým způsobem ho posunout o pár kroků dopředu. Převažovalo přemýšlení a sledování videa nad pochybnostmi. Šlo o to, jakým způsobem na Duklu vyzrát,“ vysvětlil plzeňský trenér.

První zápas finále je na programu o víkendu v Karviné. „Máme radost, že jsme navázali na finálovou tradici. Finále považuji za úspěch, ale nekončíme. Na Karvinou začnu myslet od pondělí. Zápasy s Duklou jsou vyhecované, protože mužstva jsou hráčsky a trenérsky propojená, ale s Karvinou to bude jiný emoční náboj než semifinále s Duklou,“ uzavřel Petr Štochl.