Do programu her byl totiž poprvé zařazen závod v dálkovém plavání na 10 km a vytrvalec SK Radbuza Plzeň tak vycítil svoji šanci. „Minulý týden jsem začal intenzivněji trénovat na novou sezonu, která bude ukončena olympijskými hrami. Čeká mě tedy dvanáct měsíců tvrdé přípravy,“ uvedl na včerejší tiskové konferenci třiadvacetiletý plavec.

První ostrý závod ho čeká 25. srpna, kdy se představí na 10km trati ve Světovém poháru ve Vídni. „Tam si chci hlavně osahat vodu a srovnat svoje síly s elitou,“ pokračoval Fichtl.

Poslední dva závody SP ho potom čekají v Číně, 23. září v Shantou a 30. září v Hongkongu. „Na ten závod se těším. V Hongkongu se mi vždycky dařilo a chci navázat na dobré výsledky z minulosti,“ plánoval student LF UK v Plzni.

Vrcholem přípravy však bude mistrovství světa v dálkovém plavání, které je v Seville na programu 3. května 2008. „Vím, že to bude těžké, ale chci se tam pokusit o přímý postup na olympiádu. Ten si zajistí deset nejlepších plavců z tohoto závodu,“ dodal Fichtl.

Závodu v Pekingu se zúčastní celkem 25 plavců. Jistá je účast 2 domácích borců, 10 míst zaplní neúspěšnější plavci z MS v Seville, 5 závodníků vzejde z kontinentálních šampionátů a zbylých 8 startovních čísel je vyhrazeno pro nejlepší závodníky z dodatečné kvalifikace.