Svěřenci trenéra Dominika Feštra hostí USK Praha, se kterým v první polovině základní části prohráli před televizními kamerami 64:91.

„Chceme se samozřejmě pokusit o další výhru, ale bude to těžké utkání,“ ví domácí trenér. „Musíme zlepšit obranu, pokrýt klíčové borce soupeře Sedmáka s Votroubkem a pak můžeme mít šanci. Ale opakuji, pokud nebudeme kvalitně bránit, nemáme šanci,“ zdůraznil Feštr.

Ten bude v zápase postrádat Lukáše Šmída a Pavla Fránu.

„Lukáš má studijní povinnosti, Pavel si obnovil zranění achilovky,“ řekl kouč Lokomotivy.

Zkušený pivot bude svému týmu bohužel chybět i v dalších duelech.

„Má od lékařů nařízen čtrnáctidenní klid,“ přiblížil situaci Feštr. „Nebude tedy k dispozici ani na další utkání s Děčínem 14. prosince a v Ostravě 17. prosince,“ dodal.

Po zranění stehenního svalu absolvoval před týdnem v Pardubicích zápas Ladislav Tóth. „Nohu stále cítím, ale lepší už to asi nebude. Nastoupit se s tím dá,“ ujistil hráč.

„Minulou sobotu v posledním zápase (47:73 pozn. red.) se dal uhrát lepší výsledek. V Pardubicích jsme měli moc ztrát, to teď s USK musíme vylepšit. Soupeř hraje rychlý basketbal a opírá se o podkošového Sedmáka, střelce Votroubka a Hrubana, který má nebezpečné nájezdy. Pokud jsou všichni na palubovce, pokrýt je nebude snadné. Je to ale jeden z hratelnějších soupeřů a my se o výhru rozhodně popereme,“ hlásí Tóth.

Pro trenéra Feštra může mít dnešní klání ještě jeden náboj.

V dresu Pražanů totiž hraje jeho syn Lukáš. „Před duelem se nešpičkujeme, ostatně ani nevím, zda do zápasu vůbec nastoupí. Jinak bych se chtěl po utkání usmívat samozřejmě já. Budeme sice oslabeni, ale šance je vždycky,“ poznamenal Dominik Feštr.