Na západočeské půdě se představil v dresu českého mistra Michal Křemen, odchovanec mariánskolázeňského basketbalu. „Tak určitě je to příjemné se vracet do regionu, kde jsem s basketbalem začínal,“ říkal po utkání. „Takové zápasy, byť jsme velkými favority, ale nejsou vždycky jednoduché. Když nechytíte začátek, tak se soupeř může dostat do tempa. Pak to není jednoduché, což se nám stalo v Opavě a vyhráli jsme jen o deset bodů. V Plzni jsme ale začátek zvládli a pak už jsme zápas kontrolovali,“ dodal Křemen.

Pozitiva na hře svých svěřenců našel rovněž domácí trenér Dominik Feštr. „Myslím, že výsledek je přijatelný. Dali jsme 63 bodů, což je náš standard, a dát je Nymburku je dobré,“ hodnotil.

Mohl být zápas s Nymburkem generálkou na vaše sobotní klání v Opavě?
Byl to normální ligový zápas. Zkoušeli jsme hrát více zónovou obranu, ale Nymburk si s tím poradil dobrými střelami z dálky a jednoduchými body z pod koše. Příprava na Opavu to není, to je tým z jiného pólu tabulky. Navíc hraje čtyřicet minut zónu, to bude jiné klání.

Už dlouhou dobu vám v sestavě chybí zraněný Pavel Frána. Nastoupí v Opavě?
Popálenina na patě ho bolí, ale doufám, že se zvládne vyléčit. V pondělí bylo zbytečné riskovat, aby hrál. Rozhodnutí bude záležet na něm.

Co může týmu duel s tak kvalitním soupeřem přinést pozitivního?
To se musíte zeptat hráčů. Ale rozhodně by jim mělo dojít, že že i nymburští hráči jsou jenom lidi. Poznají, že mají dobrou střelbu, jak řeší situace, ale na druhou stranu třeba zjistí, že jsou schopni soupeři utéct, dát mu koš nebo ho ubránit. Dosud kluci viděli tyto hráče jenom v televizi, teď se jim postavili tváří v tvář, viděli, jaký je mezi nimi rozdíl a zda jsou schopni se na jejich úroveň dostat nebo ne. Teprve na hřišti poznáte, že i sebelepší basketbalista je normální člověk, jen je lepší v nějakých činnostech.