Svěřence trenéra Pavla Strejčka však studená sprcha z úvodní části probudila a po změně stran byl na hřišti zcela jiný celek.

FbC výrazně přidalo a třemi trefami se vrátilo zpět do utkání. Mužstvo z Vysočiny nicméně posléze přidalo a znovu si vypracovalo pohodlný rozdíl. Hosté ještě zkusili v závěru hru v šesti bez gólmana, která přinesla dvě branky a konečnou úpravu skóre.

„První třetinu jsme byli ještě v autobuse a soupeř toho využil. Ve druhé části jsme byli lepším týmem, ale bohužel ve třetí periodě si soupeř vytvořil díky přesilovce a nedůsledné obraně rozhodující náskok,“ mrzela prohra trenéra Plzeňanů Pavla Strejčka.

„Gratuluji soupeři ke třem bodům a děkuji svému týmu za předvedený výkon ve druhé třetině, na který je třeba navázat a stavět,“ chválil své mužstvo lodivod FBC Plzeň. jehož tým ztrácí na klíčovou osmou příčku, zajišťující účast v play off, momentálně čtyři body.

Spartak Pelhřimov – FbC Plzeň 7:5 (4:0, 0:3, 3:2)

Branky: 7. Běhounek, 11. Fučík, 14. Hendrych, 17. Knězů, 41., 42. a 50. Blažek – 21. Lapuník, 35. Plachý, 39. Němeček, 60. Horažďovský, 60. Nový. Vyloučení: 2:3 (navíc Poduška OT). Využití: 2:1. Diváci: 147. Střely na branku: 28:26.