Nejlepšími střelkyněmi Plzeňanek byly Linda Galušková a Petra Drozdová se sedmi góly. Linda Galušková nedohrála zápas kvůli červené kartě po třech dvouminutových trestech.

„Byli jsme zvědaví, jak bude utkání vypadat. Měli jsme nějaké indicie o soupeři a varovali jsme holky před houževnatostí pražských hráček. Vše se potvrdilo a museli jsme se hodně nadřít, abychom se dostali k naší hře, kdy chceme být my tím dominantním celkem na hřišti. Konečný výsledek je z mého pohledu neodpovídající průběhu utkání. V obraně jsme odvedli velice dobrou práci podpořenou výkonem brankářek. V útočné fázi jsme měli pár hluchých míst a dostali jsme tak soupeřky zpátky do hry. Dokázali jsme ale zužitkovat zkušenosti z přípravných utkání a dovést zápas do vítězného konce. Je třeba, abychom si z tohoto vítězství vzali do dalších střetů to lepší,“ řekl klubovému webu trenér DHC Plzeň Richard Řezáč.

Kvůli lichému počtu družstev má tento týden DHC Plzeň volno a na 14 dnů má liga přestávku. Další utkání hraje až 5. října doma s Ivančicemi. „Pauzu využijeme na doléčení zraněných hráček a budeme dále pracovat na lepším provedení jak v útoku, tak i v obranných činnostech,“ nastínil Řezáč.

Michal Moravčík.
Obránce Moravčík trefoval tyčky, až málem měnil hůl