Kromě trenéra Talentu Plzeň Michala Tonara má zkušenost s islandskou házenou pravá spojka Západočechů Jan Stehlík. Nejzkušenějšího hráče mistra české extraligy a jeho parťáky čeká v prvním kole Poháru EHF islandský klub Haukar (1. a 7. září). Stehlík si proti Haukaru zahrál v sezoně 2015/16 právě v Poháru EHF ještě v dresu francouzského Saint Raphael. „Na Islandu jsme těsně vyhráli (29:28, pozn. red.) a doma jsme je porazili vyšším rozdílem (30:18, pozn. red.),“ vzpomíná Jan Stehlík.

Má teď Haukar stejný nebo podobný kádr jako před čtyřmi roky?

Myslím si, že už tam moc hráčů nebude a že kádr obměnili. Pravou spojku Hallgrimssona si pamatuji z Francie a znám ho i z islandského nároďáku. Baumruk je syn bývalého českého házenkáře, ale jinak mi drtivá většina jmen nic neříká.

Charakterizujte soupeře.

Na videu z jejich zápasu jsme viděli, že jsou to velcí a tvrdí kluci. Takže to nebude nic lehkého a nemůžeme počítat s tím, že by to byly snadné zápasy. Hra se točí kolem zkušeného pivota a spojky rychle střílí. Praktikují rychlou a silovou házenou. Favoritem je soupeř.

Těšíte se na start sezony?

Bylo by lepší vstupovat do Poháru EHF rozehraní z extraligy. Mám obavu z načasování formy.

Jak byste zhodnotil přípravné zápasy?

Ukázaly nám některé nedostatky a na čem ještě musíme zapracovat. Ale také jsme poznali, o co se můžeme opřít a co bude naše silná stránka.

Vyjmenujte nedostatky.

Občas jsme dělali hodně technických chyb a neproměňovali jsme šance.

V Plzni jste prodloužil smlouvu na další dva roky. Měl jste jiné nabídky?

Měl, ale chtěl jsem zůstat v Plzni.