„Letos se nám povedlo dojednat všechny posily, které jsme si přáli,“ těší atletického trenéra Michala Černého.

V extraligovém týmu žen tak bude opět hájit škodovácké barvy ukrajinská hvězda Olena Kolesnychenko, která má zkušenosti z olympiády 2016 v Riu nebo i mistrovství světa 2017 v Londýně. Čtyřiadvacetiletá čtvrtkařka reprezentuje Škodu Plzeň již několik let a minulou sezonu se výrazně podílela na třetím místě ve finále extraligy družstev žen.

Rovněž další dvě posily jsou Ukrajinky se zkušenostmi z mezinárodních akcí. „Jednou z nich je Kateryna Klymuk, která startovala třeba na nedávném halovém mistrovství světa v Birminghamu a skvělou výkonnost na středních tratích má i Demianiuk Orysia,“ upozorňuje Černý.

Na extraligu posílí Škodu Plzeň i slovenská reprezentantka sprinterka Alexandra Bezeková, která se letos zaskvěla slovenským halovým rekordem v běhu na 400 metrů nebo devátým místem na světovém šampionátu v Birminghamu. V týmu nebude chybět ani slovenský talent Daniela Ledecká. „Ženský tým je tak doplněn o samá zvučná jména a neměl by opět chybět v boji o medailové umístění v celkové soutěži,“ dodává Černý.

Složitější situace byla při vyjednávání o posilách do mužského týmu. „Přece jen náš tým žen patří k republikové špičce, a proto jsou jednání o něco snadnější. Ale i tak se podařilo mužský tým posílit o jména, která by měla týmu pomoci vyhnout se baráži,“ přeje si trenér atletů Škody.

Posilami extraligového mužstva plzeňské Škody jsou vynikající ukrajinský diskař Ivan Panasiuk, skvělý běžec na střední a delší tratě Vasyl Koval a dálkař a trojskokan Serhij Kruk.

První kolo extraligy mužů a žen se uskuteční v sobotu 19. května.