„Nebyli jsme úspěšní v jednání o prodloužení smlouvy se sponzorem," vysvětlil člen klubu Pavel Šour. Boxerovi, který se aktuálně s reprezentací připravuje na červencové mistrovství Evropské unie, přibyly starosti. Je totiž zároveň manažerem klubu a potřebuje zajistit chybějící finance na chod oddílu.

Měli jste nějaké signály, že k odstoupení sponzora dojde?
Náznaky byly už od loňského listopadu. Náš generální sponzor obchoduje s pohonnými hmotami. Tam došlo ke změně v legislativě a nutnost dvacetimilonové kauce spoustu firem z trhu vyřadilo. Dotklo se to i nás a na základě toho nemáme finanční zdroj.

Neměli jste se sponzorem smlouvu na celou sezonu?
Dohoda tak zněla , ale nebylo možné ji splnit.

Nečeká vás také svazová pokuta?
Bohužel ano. Propadla kauce složená před sezonou. Jedná se o částku v řádech desítek tisíc. Je to samozřejmě velmi nepříjemné.

Měli jste i nasmlouvané posily, jako třeba Zdeňka Chládka. I tam asi půjde o dorovnání finančních závazků z vaší strany.
Takové závazky máme a to nás bude stát prostředky, které musíme dát dohromady.

Jak budete řešit situaci u kmenových boxerů vašeho klubu?
V extralize zbývá doboxovat poslední kolo, tam už se přestupovat nebude, a pro příští sezonu uvidíme. Co se týká první ligy, chceme nabídnout naše kluky do Mostu, který je na postup a posily potřebuje. Druhá nejvyšší soutěž je zhruba v polovině.

Je šance, že se plzeňská Chimera objeví v extralize v další sezoně?
Pracujeme na tom. Jednání se sponzory jsou ale složitá, jasněji by mělo být v červnu. Jinak se samozřejmě dál budeme zúčastňovat klání jednotlivců a usilujeme o přidělení domácího šampionátu do Plzně. Turnaj bude v prosinci, pořádali bychom ho v Parkhotelu a na tuto akci by partneři byli. Žádost jsme podali, výkonný výbor svazu rozhodne v dubnu.