Po dvou sezonách v polském Azoty Puławy přestupuje do bundesligového celku Bergischer HC, který momentálně hraje baráž o udržení v nejvyšší soutěži. Pivot národního mužstva podepsal jednoletou smlouvu s roční opcí.

V novém působišti potká reprezentačního kolegu Tomáše Babáka a Milana Kotrče, jenž do Bergischeru přichází z Dukly Praha.
„O přestupu jsem v posledních měsících jednal s několika kluby, chtěl jsem víc prostoru na hřišti. Z dohody s Bergischerem jsem nadšený, držím mu palce v boji o udržení. Jsem s Tomášem Babákem v kontaktu a sleduju jejich výsledky,“ řekl Petrovský pro web českého házenkářského svazu.

Přestup Petrovského přivítal i trenér české reprezentace Jan Filip.

„Ještě není jasné, zda Bergischer nejvyšší soutěž udrží, ale Leoš nedostával v Polsku po příchodu Jureckého prostor a změna je tak dobrou zprávou. Navíc bude působit v klubu s dalšími Čechy, hlavně Tomášem Babákem, jejichž spolupráce je pro nás důležitá i v reprezentaci, což beru jako další pozitivum,“ uvedl Filip.

Bývalý házenkář Talentu se v pondělí zapojí do přípravy reprezentace, která se sejde v Plzni na čtyřdenním kempu před kvalifikačními zápasy s Islandem a v Makedonii.